Peakwork Teknolojisi Yeni Dinamik Paket Tatil Pazarına Güç Katıyor 0

Peakwork Ryanair’ın paket teklifi geliştirmesine yardımcı oldu, kendisi ayrıca paket konusunda yeni olan Google ile de çalışıyor ve Priceline’ın sahibi olduğu KAYAK ve Momondo gibi meta arama siteleriyle de ortaklık kuruyor.

Ayrıca Thomas Cook’un sahibi olduğu Alman Havayolu firması Condor Havayolları ile birlikte tatil teklifleri üzerine de çalışıyor. Hollanda merkezli çevrimiçi seyahat acentası Otravo ve anlaşma imzaladığı Hindistan ve Asya’da bulunan diğer düşük bütçeli havayolu firmaları ile de görüşüyor. Peakwork’ün teknolojisi Facebook tarafından da kullanılıyor. Sosyal medya devi seyahat için kendisinin dinamik reklam kapasitesini geliştiriyor ve otel reklamlarını iletmek için Messenger’ı kullanıyor.

Küresel Satış Başkanı Tony Marshall, daha önce paket seyahat alanına girmemiş olan birçok oyuncunun sektörüne girmeye çalıştığını ve hatta geleneksel ön paket tedarikçilerinin, onlarla rekabet edebilmeleri için modern dinamik paketleme yetenekleri kazanmak üzere teknoloji kullanmayı düşündüklerini belirtti.

Kendisi; “Tüketici açısından pazar çok daha rekabetçi hale geliyor çünkü artık hepsi de paket pazarına girdiğinden çok daha fazla seçenek var. Hız eşittir dönüşüm. Bazı ortaklarımızın bizim teknolojimizi kullandıktan sonra satışlarında dört ila beş puan, % 25 oranında artış olduğunu tespit ettik.

“Gördüğümüz en büyük trendlerden biri meta üzerinden rezervasyon yapılması, bu gerçekten de artış göstermeye başlıyor, aslında pek çok insan bunu aramıyor. Bu hep sorulacak tek soru. Tüketici, hangi sitede olduğunu umursamıyor, sadece iyi bir anlaşma ve seçenek istiyor “dedi.

Marshall, meta tarafından web sitelerini dolaşmak için çok büyük trafik hacmi kullandığını belirtti. Peakwork’ün “player hub” önbellek teknolojisi, onların sistemlerini tufandan korumak için bir güvenlik duvarı gibi kullanılıyor ve böylesine yüksek hızda müşterilere, daha birleşik ve kârlı paket ürünleri sunulabilir.Uçuşa ek yardımcı hizmetler pakete eklenebilir” dedi.

Marshall, Peakwork’in büyümesinin birçok pazarda güçlü bir şekilde devam ettiğini, şu anda 35 küresel alanda çalıştığını ve ortaklarının sayısının 2015 yılında şirkete katıldığında 28 iken önce 220’ye daha sonra ise 350’ye yükseldiğini belirtti. Çin’de, Lucky Trip’le bir anlaşma yapmaya karar verdiklerini de ekledi.
Firma, bölgeleri için altı satış ekibinden oluşan bir ekiple işe başladı ve şu anda Singapur, Kuala Lumpur, Yeni Delhi, Buenos Aires ve Denver’da ve merkez Avrupa’da operasyon üslerine sahip.

Son zamanlarda yönetim düzeyinde bir çalkantı, Peakwork’in proje bazlı olmaktan çözüm satan bir projeye geçişi yansıttığını belirtti. Marshall; “Geçmişte “player pub” bileşenleri sattık, şimdi ise çözümler satıyoruz. Dağıtım player hub halen ürünün içerisinde yer alıyor ve yaptığımız her şey için hala önemli” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe