OtelSonDakika, İndirimli Lüks Otel Odası Seçenekleri 0

otelsondakika-logoOtelSonDakika, geçen haftaya kadar bilinen ve hatta uygulama mağazalarında yer alan bir girişim değildi. Ancak aldığı yatırımla uygulama mağazalarına hızlı bir giriş yapan OtelSonDakika, dikkatleri üzerine çekti.

OtelSonDakika günlük indirimli otel odası fiyatlarını sunan bir girişim. Kullanıcılarına hayatına yeni yeni giren bu modelde, özellikle Türkiye için rekabetin hızlanarak arttığını belirtelim.

Ali Aksakarya ve Kaan Özdökmeci tarafından kurulan OtelSonDakika, kullanıcıları Türkiye’nin birinci sınıf otellerinde en düşük fiyatlarla konaklatmayı amaçlıyor. Günlük olarak değişen indirimli oteller, her gün öğlen 12′de yeni oteller yenileniyor.

OtelSonDakika’nın kullanımının oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Üye girişi yapıldıktan sonra indirimli otel fiyatları görüntüleniyor. Yüzde 20 ile 50 arası yapılan indirimlerle kullanıcılara seçenekler sunan OtelSonDakika’dan bölgelere göre seçim yapabilmek mümkün. Otel seçildikten sonra ödeme yapılıp, işlem tamamlanıyor.

Foreks Grubu, yüzde 50 hissesini satın aldı

Gelelim işin yatırım boyutuna. Aldığımız bilgilere göre OtelSonDakika, Foreks Grubu tarafından yapılan yatırım sonrası hayata geçmiş durumda. Yapılan yatırım, OtelSonDakika hisselerinin yüzde 50‘sini kapsadığını paylaşalım. Yatırım miktarı konusundaysa herhangi bir rakam paylaşılmış durumda değil.

otelsondakika2 otelsondakika3 otelsondakika1

OtelSonDakika, şu anda sadece iPhone’lar için yayınlanmış durumda. Ancak çok yakında Android kullanıcıları için bir sürümün yayınlanacağı kurucuların açıkladıkları arasında yer alıyor. Öte yanda kurucuların hedefleri arasında 2013’ün ikinci yarısı itibariyle yurtdışına açılmak da bulunuyor.

2013 yılında Android’e geliyor

Girişimin kurucularından Ali Aksakarya, Foreks Grubu’ndan yatırım almanın çok önemli olduğunu belirterek, “Turizmde son dakika fiyatları kavramına yeni bir boyut kazandıran uygulamada, Foreks Grubu’nun desteği sadece maddi olarak değil; bir yol gösterici olarak da bizim için çok değerli. 2013 yılındaki hedefimiz, OtelSonDakika’yı farklı mobil platformlar için geliştirmeye devam etmek ve Türkiye genelindeki otelleri kapsamak” diye konuşuyor.

OtelSonDakika‘yı Türkiye’de hemen hemen yeni oluşan bir kategoriye giriş yaptığı için rekabet açısından şanslı görüyoruz. Girişim özellikle aldığı yatırımın etkisiyle hızlı bir başlangıç yapmak için elinde önemli bir koz bulunduruyor. Kurucuların bu kozu doğru kullanması halinde girişimin yeni oluşan kategoride başarıyı yakalayabileceğini düşünüyoruz.

 

Webrazzi.com

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe