Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Oteller İçin Genç Müşterileri Çekmenin Yolu Sosyal Medyadan Geçiyor!

© by https://indonesia.tripcanvas.co/bali/infinity-pools-stunning-views/

Travelzoo tarafından yapılan bir araştırma, sosyal medya faktörünü çok iyi anlamış olmanın ve bu faktör göz önüne alınarak uygulamalarda bulunmanın genç müşterileri otel ve işletmelere çekmede ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. 

Seyahat fırsatları sunan bu web sitesinin yaptığı araştırmaya göre,  1996’dan sonra doğan, Z kuşağı katılımcılarının % 55’i tatildeki en büyük önceliklerinin ‘sosyal medyaya nasıl yansıdığı’ olduğunu söylüyor! 1987 ve 1995 yılları arasında doğan Y kuşağı katılımcıları ise aynı fikirde. %42′ si tatil seçiminde sosyal medya faktörünü gözettiklerini belirtiyor. 

Bunun aksine, 1946 ve 1965 yılları arasında doğan katılımcıların yalnızca %10’u tatillerinin sosyal medyada nasıl görüneceğini önemsiyor.

Araştırma, ayrıca, sosyal medyanın rezervasyonları nasıl etkilediği konusunda da veriler elde etti. Z Kuşağı katılımcılarının üçte ikisi üzerinde etkisinin olduğu saptanırken, bu etki 1946-1965 yılları arasında doğan katılımcılara gelindiğinde oldukça düşüyor. %10’u sosyal medyayı tatilleri için etkili bulurken, geri kalan % 90’ı tatil kararı vermede sosyal medyanın çok az etkisi olduğunu söylüyor.

Instagram ve Facebook, Y ve Z kuşağının en güçlü kanalları. Travelzoo‘unun araştırması da bunu kanıtlar nitelikte. Tatil kararı verirken bile bu platformlarda tatillerinin nasıl yansıyacağını düşünüyorlar.

Ayrıca, 1987 ve 1995 yılları arasında doğan Y kuşağı katılımcılarının yarısından fazlası herhangi bir dijital cihaz bulunmayan bir tatil fikrine olumlu bakarken, 1996’dan sonra doğan, Z kuşağı katılımcılarının % 60’ı tatil sırasında sosyal medyadan kopuşun tatil için daha hesaplı olabileceğine inandıklarını söyledi. 

Travelzoo‘nun Birleşik Krallık genel müdürü Joel Brandon-Bravo ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Gençlerin anlık fotoğraf çekme ve paylaşma isteğine ne kadar direnebilecekleri tartışılır”. 

“Kesin olan şey ise, kendilerini sosyal medyaya sunmanın iyi bir yolunu düşünmeyen otel ve restoranlar, müşterileri daha fotojenik göstermeye ve sosyal medya etkisine odaklanmış rakiplerinin gerisinde kalacaklar.”

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir