Otel Rezervasyonlarınızı Artırmak ve Daha Fazla Gelir Sağlamak İçin 18 İpucu 0

Otel ticaretinde birçok püf noktası var; fakat faaliyet gösterdiğiniz pazarda oteliniz için neyin işe yaradığını dikkate almak, en önemlisi ise örneğin; şehir merkezinde hizmet veren bir butik otelde işe yarayan bir yöntemin cennet gibi bir yerde bulunan ve SPA hizmeti veren kırsal bir otel için kesin olarak işe yaramayacağını bilmek önemlidir.

Otelcilik sektörünün dayandığı tüm teknolojik gelişmelerden sonra, özel bir yaklaşım benimseyerek ve değişime duyarlı esnek bir tutum göstererek oteliniz açısından kaçınılmaz bir fayda sağlayacaksınız.

Hedef pazarınızı, misafirlerin ihtiyaçlarını, sıra otel rezervasyonlarına geldiğinde gösterdikleri davranışları anlamak ilk engeli aşmak anlamına geliyor. Hızlı ve basit bir web sitesi yaratmaya zaman harcamak, kullanıcıların sinirini bozan ve rezervasyonlarını tamamlamadan siteden ayrılmalarına neden olan küçük anlaşmazlığı azaltarak potansiyel müşterileri müşterileriniz haline getirmenize yardımcı olacaktır. Zarif bir web sitesi ve buna ilişkin tasarımlar edinmek, markanıza güçlü bir kimlik kazandıracak ve bir galeri sayfanızda otelinizin güzel görüntülerinin gösterilmesini sağlayacaktır.

Neyin işe arayıp yaramadığını görmek için geriye dönüp verilerinize bakmak, müşterilerinizin ne aradığını bilmek açısından bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Kendi pazarlama stratejinizi oluşturarak güçlendirmek, sitenizde doğrudan yapılan rezervasyonları arttıracak ve bu da sadece doluluk oranınızın yükselmesini sağlamayacak; aynı zamanda otelinizde bulunan her bir odanız için en yüksek geliri elde etmenizi sağlayacaktır.

O halde ipuçlarına bakalım:

Misafirlerinizin Kişisel Özellikleri: İdeal misafirleriniz kimler? Google analizlerini ve kendi bilgilerinizi kullanarak en karlı hedef pazarlarınızı keşfedin.

Değerinizi Gösterin: Misafirlerinize değerinizi ve eşsiz özelliklerinizi güçlü bir değer teklifi ile gösterin.

Hızlı Bir Web Sitesi: Yavaş web siteleri insanları deli eder ve rezervasyonlarınızı kaybetmenize neden olur. Rezervasyon kaybından kaçınmak için web sitenizin istenildiği kadarhızlı olduğundan emin olun.

Gösterişli Olun: Otel galeri sayfasının göz kamaştırmasını sağlayın. Potansiyel misafirler oteliniz hakkında daha çok şey bilmek isterler, bu yüzden de kişiliğinizi gösterin.

Basit Tutun: Misafirlerinizin önemli bilgileri bulmalarını sağlamak üzere otel web sitesi tasarımını basit tutmak önemlidir. Yönlendirmelerinize 4 ila 7 arasında öğe ekleyin.

Seçenekleri Azaltın: Bu size yanlış görünebilir; fakat çok fazla seçenek sunmak geri dönüş oranlarına zarar verir. Misafirlerinize 15-20 plan sunmayın, seçenekleri gerekli olanlarla sınırlayın.

Hikayeler Anlatın: Misafirlerinizle etkileşim sağlamak için hikayeler anlatın, resimler büyük etki yaratır; onları doğru kullanın. Onların güçlü, alakalı ve estetik olarak memnun edici olduğundan emin olun.

Mobil Özelliği: Online seyahat rezervasyonlarının %25’inden fazlası mobil cihazlar aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek bir seçenek değil, zorunluluk.

Analizleri Kullanın: rezervasyon aracınız kullanışlı verilerle dolu ve bu verileri Google analizleriyle birleştirdiğinizde size ciddi anlamda rekabetçi bir avantaj sağlayacaktır.

Alakalı Tasarım: Markanızla daha alakalı resimler, bilgiler ve tasarımlar misafirlere hitap eder. Uyuşmazlık seviyesini düşürmek potansiyel misafirleri misafirleriniz haline getirebilir.

Harekete Geçirici Mesajlar: Harekete geçme kısmını ihmal etmeyin. Bu, vazgeçme ve geri dönüş arasındaki nokta olabilir. Kullandığınız renklere, metinlere ve sayfadaki pozisyonlarına bakın.

Faydaya Dayalı Olun: Sunduğunuz imkanların yalnızca bir listesini yapmayın, bunları faydaya dönüştürün. Örneğin bir SPA yalnızca bir SPA değil, rahatlamanın güzel bir yöntemi. Misafirleriniz için bir resim çizin.

Renkli Olun: Renkler geri dönüş oranlarını etkiler; fakat bunun için belirli kurallar mevcut değil, markanıza hayranlık uyandıran renkler kullanın ve misafirlerinizin bilinçaltını etkileyin.

Yaratıcı İçerikler: İyi içerik misafirlerinize onların ihtiyaç ve önceliklerini nasıl karşıladığınızı gösterir. İçeriğinizi dikkatli bir şekilde yaratın.

Yeniden Hedefleme: Web sitesi kullanıcıların %70’inden fazlası rezervasyon yapmaktan vazgeçiyor. Yeniden hedefleme yapmak size ikinci bir şans verecektir.

Sosyal Kanıt: Misafirler birçok reklam yağmuruna tutuluyor ve otellerin iddialarına da temkinli yaklaşıyorlar. Onlar, daha önce konaklama gerçekleştiren müşterilerin neler söylediğine daha çok dikkat vereceklerdir.

Arama Sonuç Sayfaları: Bir arama sonuç sayfasının son dakikada yapılması ya da en kötü hiç olmaması diğer bütün pazarlama çalışmalarınızı baltalar. Öne çıkan harekete geçirici bir mesajınız, net bir içeriğiniz ve güçlü bir imgeleminiz olsun.

Test ve Geliştirme: Sakın varsayımda bulunmayın ve potansiyel gelir için kendinizi açlıktan öldürmeyin! Eylemlerinizi ham veriye ve gerçek sonuçlara göre konumlandırın.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.