Orlando’dan Amsterdam’a Aktarmasız Yeni Uçuş 0

Delta Airlines Orlando’dan Avrupa’ya yeni direkt uçuşlar başlatıyor.

30 Mart 2018’den itibaren Delta Airlines, KLM/Air France partnerliğinde Orlando Uluslar arası Havalimanından (MCO) Amsterdam’ın Schiphol Havalimanına (AMS) yeni hizmet sunmaya başlayacak. Amsterdam, Orlando Uluslar arası Havalimanının 57. direkt rotası haline gelecek ve böylece son üç yılda eklenen 19. rota olacak.

AMS, sadece MCO’nun hizmet verilmeyen dördüncü en büyük uluslararası pazarı olmakla kalmayıp, aynı zamanda 254 destinasyona direkt hizmet veren, dünyada dördüncü büyüklükte olan Schipol’ün kapsamlı ağına erişim sağlayacak. Bu anlamda Amsterdam, Orlando için önemli bir rota eklemesi.

Yeni hizmet, akşam 9.45’te Orlando’dan kalkması planlanan ve öğleden sonra 12.45’te Amsterdam’a varacak olan uçuşlar ile günlük çalışacak. Dönüş uçuşu ise Amsterdam’dan öğleden sonra 1.15’te kalkacak ve Orlando’ya ertesi gün öğleden sonra 5.41’de varacak. Hizmet, 225 koltuklu (25 birinci sınıf/200 ekonomi sınıfı) Boeing 767-300 uçağıyla işleyecek.

Konuyla ilgili Büyük Orlando Havacılık İdaresi Başkanı Frank Kruppenbacher “Bu harika bir haber. Amsterdam’a olan bu uçuş, Central Florida’ya yıllık 80 milyon dolar ekonomik bir etki yaratarak yerel topluma da fayda sağlayacaktır” yorumunda bulundu.

Büyük Orlando Havacılık İdaresi Yönetim Müdürü Phil Brown “Amsterdam gibi canlı bir şehre yeni hizmet vermek Cenrtal Florida’nın uluslar arası cazibesini küresel gezginler için pekiştiriyor. Aynı zamanda Avrupa, Afrika, Asya ve Orta Doğu’ya bağlantı sağlayacak” dedi.

Ftnnews

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.