Online Seyahat Acentelerinin Baskınlığından Kurtulma Noktasında Teknoloji, Otellere Yardımcı Olabilir 0

Yeni bir rapora göre, yeni teknolojiyi kucaklamak otelcilere online seyahat acentelerinden işi geri kapma noktasında yardımcı olacak.

Equator’da inovasyon müdürü olan Martin Jordan “Bulutların İçindeki Otel-Konaklamada İnovasyona Giden Yollar” başlıklı yazısında endüstrinin marjları nasıl arttırabileceğini ve daha kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimini nasıl sunabileceğini anahatlarıyla çiziyor.

Jordan, iyi verinin gücünden ve bağlantı sistemlerinden akıllıca faydalanarak otel endüstrisinin online seyahat acentelerinin pazar payını havayolu endüstrisinde bulunan seviyelere düşürebileceğine inanıyor, ki burada doğrudan marka alımları satışların yaklaşık %60’ını oluşturuyor.

Rapor, otelcilerin tüketici marka bağlılığını nasıl geliştirdiğini belirterek,  bulut tabanlı mülk yönetim sistemlerinin verimliliği ve bilgisine ve de mobil ortamda müşteri ilişkisine sahip olmaya odaklanıyor.

Jordan aynı zamanda, yapay zeka destekli chatbot teknolojisinin ve akıllı Kullanıcı Deneyiminin (smart UX) müşteriler için nasıl daha anlamlı hizmet sunabileceğini de keşfediyor.

Equator marka, pazarlama ve teknolojiyi daha etkili deneyimler sunmak için bir teklifte bağlayan yaratıcı bir acente. Şirket sadece anlamlı bağlantılar üzerine kurulmuş yaratıcı fikirlerin bu fırsatlardan faydalanabileceğine ve bunun markayı dönüştürecek olan büyük rakamlarla sonuçlanacağına inanıyor.

Glasgow, Londra ve New York’ta ofisleri bulunan şirket, Willage Hotels, Hotel du Vin&Bistro, Gleneagles, Malmaison, Rocco Forte Hotels, Dalata Hotels ve Crowne Plaza ile birlikte çalıştı.

Village Hotels’in Amazon Alexa’yı sanal konsiyerj hizmeti olarak tanıtmasına yardımcı oldu.

Jordan “Birleşik Krallık otel endüstrisi uzun zamandan beri yeni teknolojiyi ilk uygulayanlardan olmuştur, müşteriler için daha iyi bir deneyim sağlamak için bilinmeyenin içine girmekten çekinmemiştir” diye belirtiyor.

“Şu an kesinlikle oteller için böyle davranma ve harekete geçme vakti. Böyle bir potansiyel ve böylesine düşük maliyetle bu seviyede bir teknolojik kabiliyet daha önce hiç olmamıştı.”

“Müşterilere daha iyi bir deneyim kazandırmanın öncüsü olarak, markalar online seyahat acentelerinden gelen ticari baskıya karşı çıkarak ve kar marjlarını arttırarak, rekabette açık ara önde olabilirler.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.