Online Otel Rezervasyonu ve Tatil Siteleri 1

Herkesin farklı bir tatil anlayışı olduğunu bilen seyahat acenteleri ve turlar da kullanıcılara farklı alternatifler sunarak, internet üzerinde rekabetin en yoğun olduğu bu alanda öne çıkmaya çalışıyorlar. Daha önce online otel veya tatil araması yapanlar rekabetten ne kastettiğimi bilirler. Bu hizmeti sunan çok fazla site olduğu için aralarında seçim yapmak da oldukça zor olabiliyor. Bu yazıda online tatil ve otel rezervasyonu yapabileceğiniz sitelerden birkaçına yer vereceğiz; ama bu kadar fazla seçeneğin olduğu bir alanda gözümüzden kaçanlar olmuş olabilir.

Anı Tur

Tatil Rezervasyon Siteleri

Türkiye çapında 400′den fazla acentesiyle offline olarak da hizmet veren Anı Tur, internet üzerinden de kullanıcıların tatil rezervasyonu yapabilmelerine olanak sağlıyor. Ana sayfadan doğrudan bir otel, tur ve uçak bileti araması yapabildiğiniz gibi, üst sekmede yer alan kategorilerden de erken rezervasyon, yurtiçi ve dışı tatil aramalarının yanı sıra mavi yolculuk (cruise) tatil aramaları da yapabiliyorsunuz. Gece 02:00′ye kadar açık olan çağrı merkezleriyle hizmet veren şirket, numaranızı bıraktığınız takdirde sizi de arayarak tatil rezervasyonları hakkında bilgi beriyor.

Ets Tur

Tatil Rezervasyon Siteleri

Otel ve uçak araması gibi seçeneklerin yanı sıra araba kiralama hizmeti de sunan Ets tur, 328 acentesi ile offline olarak da kullanıcılara hizmet vermekte. Yurtiçi-dışı otel ve tur seçeneklerinin yanı sıra gemi turu gibi alternatiflerde sağlayan şirketin tur seçenekleri arasında, Disneyland turları da bulunuyor. Bunun dışında ets turun bir de katılımcılar arasından bir çifti seçerek işe aldığı ve bu çiftin dünyayı gezerken çektikleri videoları yayınladığı bir de internet sitesi bulunuyor.

Gezisitesi

Tatil Rezervasyon Siteleri

Doğan Online’ın bir girişimi olan Gezisitesi‘nde uçak biletinden gemi turlarına kadar birçok farklı alanda seçenek sunuluyor. 400.000′den fazla üyesi bulunan site, yurtdışındaki 100.000 otel ile anlaşmalı olarak çalışıyor ve Türkiye sınırları içinde de 1200 otelle hizmet veriyor. 100′den fazla tur bulunan site, kullanıcılarına 30′dan fazla istikamette de gemi turu sağlıyor.

Jolly Tur

Tatil Rezervasyon Siteleri

Yılda ortalama olarak 300.000 kişiye tatil hizmeti veren Jolly Tur, 600′den fazla offline acentasıyla da hizmet vermekte. Otel, gemi ve kültür turlarının yanı sıra Deluxe Oteller kategorisinde, lüks otelleri de bünyesinde bulunduruyor. Site üzerinden online destek alabileceğiniz gibi aynı zamanda numaranızı bıraktığınızda şirket bilgilendirme amaçlı size ulaşabiliyor.

Tatil.com

Tatil Rezervasyon Siteleri

750′den fazla havayoluyla çalışan şirket, dünya genelinde 250.000′den fazla otel ile de anlaşmalı. 208 ülkede 200.000 farklı istikamet seçeneği sunan şirkettin ana sayfasının üst sekmesinde yurtiçi-dışı otellerin yanı sıra termal otelleri de bulabileceğiniz bir sekme bulunuyor.

TatilBudur.com

Tatil Rezervasyon Siteleri

Diğer tatil sitelerindeki gibi yurtiçi-dışı otel ve gemi turlarının yanı sıra balayı paketleri, butik oteller ve kiralık araç hizmeti de sağlayan Tatil Budur, kurumsal şirketlere fuar, grup organizasyonları ve kültür, sanat etkinlikleri gibi hizmetler de sunuyor. Deluxe oteller sekmesinden yine lüks otellere ulaşabildiğiniz gibi kampanyalı oteller kategorisinden hangi otellerde kampanya olduğunu da görebilirsiniz.

Tatilsepeti

Tatil Rezervasyon Siteleri

Yaklaşan sevgililer günü öncesinde tatile çıkmak isteyen çiftler için sevgililer gününe özel tatil fırsatları da sunan Tatilsepeti 2004 yılında beri hizmet vermekte. Yurtiçi-dışı otel ve tur imkanlarını bulabileceğiniz site de uçak bileti de rezervasyonu da yapabiliyorsunuz. 100′den fazla tatil danışmanıyla hizmet veren siteye gece saat 12:00′a kadar telefondan ulaşabilirsiniz.

Tatilvitrini.com

Tatil Rezervasyon Siteleri

2006 yılında kurulan Tatilvitrini.com otel ve tur rezervasyonlarının dışında, seminer, kongre, ürün tanıtım organizasyonları, davet ve açılış etkinlikleri, şirket yıllık toplantıları ve fuar gibi birçok farklı kategoride de hizmet sunuyor. Sitede indirim oranına, fiyatına veya otel ismine göre arama da yapabiliyorsunuz.

Vacenza.com

Tatil Rezervasyon Siteleri

2012 yılında Türkiye pazarında giriş yapan Vacenza, Türk kullanıcılarına 174 ülkede 75.000 otel seçeneği sunuyor. 110 kişilik bir ekibi olan Vacenza‘da diğer tatil sitelerinden biraz farklı. Sadece otel ve oda rezervasyonu yapabildiğiniz site de, yakın zamanda 194 ülkedeki 250.000 oteli Türk kullanıcıların hizmetine açacaklarını belirtiyor.

Kaynak: EticaretMag

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

1 Yorum

  1. Balıkesir Erdek ve civarındaki otellere rezervasyon için Erdektravel.com Erdek otelleri hakkında bilgiler ve uygun fiyatlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.