Ölmeden Asla Göremeyeceğiniz 5 Yer 0

Buzzfeed gibi sitelerin türemesiyle internetin içi dışı listelerle doldu; ölmeden önce yemeniz gereken 30 yemek, ölmeden önce izlemeniz gereken 20 film, ölmeden önce gitmeniz gereken 10 yer

Peki karşınıza hiç Ölmeden Asla Göremeyeceğiniz Yerler gibi bir liste çıktı mı? Öldünüz ve nereye gidilir, nerede ne yapılıyor bilmiyorsunuz. Çok normal çünkü siz de pek çokları gibi ilk kez ölüyorsunuz. Sakın korkmayın, artık sizin de bir listeniz var…

İşte “Ölmeden Asla Göremeyeceğiniz 5 Yer”

Araf

221

Araf, merkezi konumu ve cennet manzarasıyla, öldükten sonra mutlaka görmeniz gereken bir yer. Arka tarafı cehenneme bakıyor ama erken rezervasyonla ön cepheden de uygun fiyatlı yerler bulmak mümkün. Araf, Kıbrıs’ın Maraş şehri gibi, tarafsız ve zamanında üzerinde nice kumarlar oynanmış keyifli bir mekan.

Ölür ölmez soluğu burada alabilirsiniz. Mecazi anlamda tabi, yoksa solukla molukla ne işiniz olur artık sizin..

Cennet

Cennet

İstisnasız hemen her ölü, cennetten hoşlanır. İnsanların ölü olduklarını, bu cennet telaşlarından anında anlarsınız. Buranın sakinleri genellikle ölmeden önce ne içki içmiştir, ne kumar oynamıştır, ne bir haram yemiş, ne cana kıymıştır. Ekmek kadar temiz, su gibi aydındırlar.

Tüm eğlence hizmetleri için burada tam zamanlı karşılanması için durmadan çalışan profesyonel ekibiyle cennet, kendini bozmamış milyonlarca müminden rahatsız olmayan kalabalık aileler için ideal.

Cehennem

entrances to Hell

Cehennem, ölülüğünü özel kaplıcaları ve zebanilerle gerçirmek isteyenlerin Karlovy Vary’sidir. Kemik ve eklemlerden yoksun olan ölüler, kaplıcalara pek bir anlam veremeseler de topuktan tutulan ateş ve kızgın maşayla ense kökünden geri çekilen dil gibi uygulamalarla olayın vahametini kavrarlar.

Ekstrem sporlardan ve Ağustos ayında Kaş’tan zevk alabilen taze ölüler için biçilmiş kaftandır.

Huzuru Mahşer (Rûz-i Mahşer)

58

Kıvrak bir pazarlama stratejisiyle adı “huzuru mahşer” konulan bu yer aslında bir ölünün belki de en huzursuz olabileceği yerdir. Ölüler burada toplanırlar ve atama beklerler. Ölü olmalarına rağmen, bu konuda, çoğu yaşayan öğretmenden daha şanslıdırlar.

Burada toplanan ölüler, günahlarıyla ilgili sorguya çekilirler. Mekanın sahibi konuklarıyla tek tek ilgilenir ve konukların geçmişi, en ufak günahlara varıncaya kadar didik didik edilir. Bu esnada kalabalıktan “öldük hale bitmedi sorunuz sualiniz” gibi sesler yükselebilir.

Huzuru mahşere yolculuk, Kiev’de düzenlenen bir bayi toplantısı gibidir; erkekler, cevaplarından korktukları eşlerini yanlarına almamayı tercih ederler.

Arasat

hell

Huzuru Mahşer’e çıkan ölülerin mutlaka Arasat’a da uğramaları tavsiye edilir. Çünkü hem yol üzerindedir hem de ‘büyük muhasebe’nin yapıldığı ünlü Mahkeme-i Kübraburadadır.

Bu meşhur meydan, bu haliyle ölülerin Silivri’si gibidir. Hatta birkaç Ergenokon/Balyoz sanığı Silivri’den direkt buraya geçmiştir. Tabi burası bir ölüye, bir yaşayanın Silivri’den alabileceği tadın tamamını veremez.. Veremez çünkü burada nur yüzlü polisler tarafından özenle hazırlanmış kumpaslar, maçları gülerek izledik diyen emniyet amirleri, 2007’de çıkan yazı fontuyla yazılmış 2003 yılına ait delil cd’leri gibi hoş sürprizler yoktur..

Yine de yaşarken Silivri’yi tadamamış ölüler, Arasat’ta keyifle vakit geçirebilirler. Çünkü zaten ölüdürler; ve artık yani daha n’apsındırlar..

Kaynak: Umut Karacaoğlu

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.