Nike ve Tom Sachs Uzay Seyahatinden İlham Alarak Çanta Tasarladı 0

Nike ve Tom Sachs, uzay ve astronotlardan ilham alarak tasarladığı NIKECraft koleksiyonunu tanıttı. Bu koleksiyon, dikkate değer bir tasarım olan hafif yapıda bir çantayı da (ki şimdiden satıldı) içeriyor. Bu hafif çanta uzay seyahatinin gereksinimlerine dayanaklı malzemelerden yapıldı.

Nike ve Sachs daha önce piyasaya sürdükleri Mars Yard 2.0 spor ayakkabıları gibi bir tasarım yaratmak üzere ele ele vererek yüzünü The Good Flock’tan Marco Murillo’ya döndü. Tıpkı spor ayakkabıları gibi çanta için de vizyon uzay atmosferine dayanıklı bir ürün yaratmaktı.

Nike, Sachs ve Murillo, NASA bilim insanlarına danıştıktan sonra, çanta için gerilme direnci çeliğe göre 5 kat fazla olduğu söylenen dyneema (polietilen liflerden üretilen) kumaşını kullandılar. Buna ek olarak malzeme suda batmıyor. Çantada ayrıca teknelerin ana yelkenlerinde, hava yastıklarında ve uzay giysilerinde kullanılan malzemelerden de oluşuyor.

Bu hafif çanta benzersiz olduğu kadar çok yönlü; omuz çantası, sırt çantası ve bel çantası olarak üç şekilde takılabiliyor. Çanta, paraşüt kordonu, saklama kapları ve periyodik cetvel ile birlikte geliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.