New York City Türkiye’yi İkiye Katladı 0

New York 2012 yılını toplam 52 milyon ziyaretçi sayısına ulaşırken oteller geceleme sayısında kırılan yeni rekorla müthiş gelir elde etti. Ziyaretçilerin kente bıraktıkları gelir ise Türkiye’nin toplam turizm gelirini neredeyse ikiye katladı.

New York City, 2012 yılında 52 milyon ziyaretçi sayısına ulaştı. Bu ziyaretçilerin 41 milyonunu ABD’den kenti ziyaret edenler oluştururken 11 milyon yabancı “Büyük elma” olarak da tanınan şehri ziyaret etti.

New York City’yi ziyaret edenlerin kentin ekonomisine sağladıkları katma değer 55.3 milyar dolar olurken gerçekleştirdikleri doğrudan harcama 36.9 milyar dolar seviyesinde oldu.

New York City’deki otellerde 29 milyon geceleme yapılırken otel vergilerinden elde edilen gelir 504 milyon dolar oldu. Belediye Başkanı Michael Bloomberg, ulaşılan ziyaretçi sayısı ve elde edilen gelirden memnun olduklarını belirtti. Bloomberg, 2015 yılında toplam 55 milyon ziyaretçi sayısını yakalamayı ve turizmden elde edilen dolaylı dolaysız gelirlerin de 70 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini söyledi.

 

Turizmdebusabah.com

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe