Navitaire ilk Sanal Gerçeklik Seyahat Arama ve Rezervasyon Aracını Duyurdu 0

Bir Amadeus firması olan Navitaire dünyanın ilk sanal gerçeklik (VR) seyahat arama ve rezervasyon aracını oluşturduğunu belirtti.

Navitaire‘a göre, bu deneyim gezginlerin seyahat alışverişi ve ödeme şeklini değiştirip havayolu şirketleri ve diğer seyahat şirketlerinin yeni nesil perakendeciler haline gelmesine yardımcı olacak.

Ortaya çıkan teknoloji, gezginlerin yer küreyi döndürüp bir varış yeri seçmesini, uçuşlara bakıp uçakta yürürken beğendiği yeri seçmesini, farklı kiralık otomobilleri gözden geçirmesi ve uçuş ücretini ödemesini sağlıyor- hem de sanal gerçeklikten ayrılmadan.

Navitaire‘da geliştirici pozisyonunda çalışan Justin Wilde ise bu konuda şunu soruyor: “Üç boyutlu bir dünyada yaşadığımıza göre, seyahat alışverişimizi neden bu şekilde yapmayalım?”

Wilde, bu konudaki bakış açısını şu şekilde belirtiyor: “İnternetin üç boyutlu bir deneyim haline geldiği bir gelecek öngörüyorum, bu durumda herkesin de sanal gerçeklik gözlükleri olacak. İçinde yaşadığımız dünya üç boyutlu olduğu için bu deneyim bizim için çok daha doğal hale gelecek. Ve bana kalırsa teknoloji ve kullanıcı deneyimini nasıl tasarladığımız da bu durumu yansıtmalı.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe