National Geographic’ten Genç Gezginlere Hibe 1

National_Geographic_genc_gezginler_hibe_projelist.com

Son başvuru: Devam ediyor

Kim başvurabilir? : Proje masrafları diğer burs ve hibe programları tarafından desteklenmeyen 18-25 yaş arası gençler

Hibe: $2,000 ve $5,000 arasında değişir

Nitelikler

Genç Kâşifler Hibe Programı (The Young Explorers Grants Program), çeşitli niteliklerde projeleri ve farklı yaşlardan başvuran adayları başka bir program tarafından burs ya da hibe almadıkları sürece destekler. Adaylar herhangi bir akademik dereceye sahip olmak zorunda değillerdir. Ancak, söz konusu proje ile ilgili olan bir araştırma alanında deneyime sahip olunduğunu belirten bir belge sunulmalıdır.

Başvurular sadece ABD vatandaşlarıyla sınırlandırılmamıştır. Uluslararası adaylar da başvurabilir. Yurtdışında bir araştırma yürütmeyi düşünen araştırmacılar takımlarında en az bir tane o yerelden gelen ortak bulundurmalıdırlar.

Hibe

Hibe miktarı projeye göre çeşitlilik gösterse de en az $2,000 ve en fazla $5,000 sınır fiyatlar olarak belirlenmiştir. National Geographic ailesi bursları genelde tamamlayıcı burslardır. Bu yüzden program araştırmacıları diğer kaynaklardan da hibe alma konusunda destekler.

Hibe Şartları:

· National Geographic hibeleri direkt olmayan harcamalarda, genel masraflarda ve doğrudan proje ile ilgili olmayan hiçbir harcamada kullanılamaz. Maaş ve maaşa ek diğer her türlü ücret ve haklar da buna dahildir.

· Hibeler, herhangi bir bilimsel toplantı ya da konferansa katılma amacıyla yapılan seyahatlerin harcamalarında, yurtdışı eğitim programlarında, gönüllü aktivitelerinde, yasal faaliyetlerde, kalıcı saha yapılarının inşasında, araştırma sonuçlarının yayınlanmasında veya bağışlarda kullanılamaz.

· Hibeyi almaya hak kazananlar National Geographic’e araştırmaları sonucu buldukları verileri yayınlama ve diğer her türlü medya masrafları için rüçhan hakkı vermeyi kabul etmelidir.

Başvuru

Uygulanan 3 tane hibe programı vardır:

· Hipotez temelli bilimsel araştırmalar için Araştırma ve İnceleme Komitesi hibesi. ( Hibe kapsamına giren araştırma alanları için komitenin web adresini ziyaret edin: http://www.nationalgeographic.com/explorers/grants-programs/cre/ )

· Küresel uygulamada potansiyeli korumaya yönelik yenilikçi ve uygulanabilir yaklaşımlar ile ilgili projeler için The Conservation Trust hibesi. ( hibe kapsamına giren proje çeşitleri için kurumun web adresini ziyaret edin: http://www.nationalgeographic.com/explorers/grants-programs/conservation-trust/ )

· Dünya keşifleri ve maceraları için Seyahat Kurulu hibesi. ( desteklenen programları hakkında daha fazla bilgi için web adresi: http://www.nationalgeographic.com/explorers/grants-programs/expeditions-council/ )

Genç Kaşifler Hibesine başvurmak iki adımlı bir süreçtir. Öncelikle online başvuru öncesi formu doldurmalısınız. Eğer bu başvurunuz kabul edilirse, size tam başvuruyu yapabilmenizi sağlayacak ve içinde bir link ile şifre olan bir e-posta gönderilecek. Online başvuru öncesi formunu doldurmadan önce aşağıdaki hususlara dikkat ediniz:

· Bu form farklı bölümlerden oluşur ve formu doldururken girmiş olduğunuz bilgileri kaydedebilir ve daha sonra devam edebilirsiniz.

· Formu doldururken özgeçmişinizin elektronik bir kopyasını yüklemeniz istenecektir. Yönlendirmeler formu doldururken sağlanacaktır.

· Lütfen internet tarayıcınızın çerezleri aldığından emin olun

· Bu sistem Internet Explorer 5.5 ve Netscape 6.0 veya üstü programlarda en iyi çalışır.

Online başvuru öncesi form ile ilgili sorularınız varsa, lütfen Sık Sorulan Sorular bölümümüze göz atın. Ancak yine de sorunuzun cevabını bulamadıysanız hangi hibeye başvuruyorsanız o bölüme e-posta atın: cre@ngs.org,conservationtrust@ngs.org, veya council@ngs.org. Konu kısmına lütfen Young Explorers Grant yazmayı unutmayın.

Bu formları yıl boyu kabul ediyoruz. Araştırma tarihlerinizden sekiz ay ve Seyahat Kurulundan ise 6 ay öncesinden başvurunuzu yapın. Eğer bu ilk başvurunuz onaylandıysa (bu sekiz hafta alan bir süreçtir), diğer aşamaya geçmenizi sağlayacak e-posta size tarafımızdan iletilecektir. Referansınız olarak 3 tane profesör veya akademik kadronun isimleri ve özgeçmişinizi asıl başvurunuza eklemeyi unutmayın.

Basvuru icin tıklayınız

Kaynak: Projelist

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe