Monopoly Dünya Şehirleri’ne Dünyanın Oylarıyla İstanbul da Girdi 0

En sevilen kutu oyunlarından Monopoly’nin yeni versiyonu Monopoly Dünya Şehirleri, tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de oyun severlerle buluşuyor.

En sevilen kutu oyunlarından Monopoly’nin yeni versiyonu Monopoly Dünya Şehirleri, tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de oyun severlerle buluşuyor.

timthumb

Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen ve 182 ülkeden 4 milyon oyun kullanıldığı Monopoly Dünya Şehirleri oylamasında oyun alanına seçilen 22 şehirden biri de İstanbul oldu. İnternet üzerinden yapılan oylamada tüm dünyanın desteğiyle İstanbul ilk beşe girerek, en değerli yerlerden biri olan yeşil renkli hanede yer almaya hak kazandı. Türkiye’nin tanıtımına da büyük katkı sağlayacak İstanbul’lu Monopoly Dünya Şehirleri, Türkiye’de tüm dünya ile birlikte Eylül ayında satışa sunuluyor.

İSTANBUL’UN RENGİ YEŞİL!

Yeni Monopoly Dünya Şehirleri’nin oyun alanında oylama sonucunda seçilen, dünyanın dört bir yanından 22 şehir yer alıyor. Şehirler; Lima, Hong Kong, Riga, Lizbon, İstanbul, Varşova, Mexico City, Santiago, Belfast, Atina, Belgrad, Belfast, Atina, Londra, Moskova, Tokyo, New York, Amsterdam, Sidney, Queenstown, Cape Town, Taipei, Giethoorn ve Madrid olarak sıralanıyor. En pahalı hanede Peru’nun başkenti Lima bulunurken, İstanbul da en değerli yerlerden biri olan yeşil renkli hanede yer alıyor.

Monopoly Dünya Şehirleri’nde diğer versiyonlardan farklı olarak klasik piyonların yerine Özgürlük Anıtı, Eyfel Kulesi ve Sfenks gibi çok bilinen ikonik simgeler kullanılıyor.

PASAPORTUNU DAMGALARLA DOLDURAN KAZANIYOR!

Yeni Monopoly Dünya Şehirleri’nde oyuncular en gözde şehirlere sahip olmak için yarışıyor. Oyun alanında seyahat ederken, hızlı ve eğlenceli oyun kurallarıyla pasaportlarını damgalarla doldurmaya çalışıyorlar. Pasaportunu damgalarla dolduran ilk oyuncu oyunu kazanıyor.

Monopoly Dünya Şehirleri oyununa 79,90TL’lik etiket fiyatıyla sahip olabilirsiniz.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.