Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Moğolistan’a Vize Kalkıyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Türk ve Moğol tarafları, Türk vatandaşlarının tabii olduğu vize uygulamasının kaldırılması için görüşmelere başlayacaklar” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye- Moğolistan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 7. Dönem Toplantısı’nın protokol imza törenine katıldı. Ekonomi Bakanlığı’nda yapılan törende konuşan Arınç, Türkiye ve Moğolistan arasındaki ilişkilerin gelişimi açısından önemli bir adım olan bu toplantının, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri artıracağını bildirdi. Arınç, toplantıda alınan bazı kararları şöyle açıkladı:

“Türk ve Moğol tarafları, Türk vatandaşlarının tabii olduğu vize uygulamasının kaldırılması için görüşmelere başlayacaklar. İlgili kurumlarımız karşılıklı uçuşlarımızın artırılması için en kısa zamanda bir araya gelecekler. Bu sayede sadece yolcu taşıma kapasitemiz değil, kargo kapasitemizde de artış olacak. Böylelikle hem ikili ticari yolumuz hem de Turizm yolu açılmış olacak. Türk tarafı olarak, Moğol tarafına bir Sosyal Güvenlik Anlaşması tebliğ ettik. Onlar da kabul etti. Bunun sonucunda, karşılıklı olarak diğer tarafta çalışan işçilerimiz için daha uygun bir çalışma ortamı oluşacak. Moğolistan’daki hayvan varlığı konusu dikkate alınarak, dericilik yönünde teknik işbirliği ve yatırımları konusunda değerlendirme kararı alındı. Moğolistan’ın altyapı ve konut ihtiyacına yönelik çalışmalar yapacağız. 2014 yılında Moğolistan’da bir Türkiye Yatırım Forumu’nun gerçekleştirilmesi kararını aldık.”

Konuşmaların ardından iki ülke adına protokol imzalandı.

kaynak: Haber3.com

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2286 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir