Meksika Turizm Kurulu’nda Yine İlginç Bir Reklam Çalışması, Tekila Yağmuru 0

Meksika Turizm Kurulu, ilginç reklamlarına devam ediyor. Daha önce Chicago’ya bir duvara karlarla “Güneşli Meksika sizi bekliyor” yazan, Almanya’da ledlerin erittiği buzlara “Meksika” yazan ekip yine boş durmayarak proje üretmiş.

Almanların yağmura yönelik nefretine dair zihniyete meydan okumak için, bir kreatif ajans olan LAPIZ ile ortaklığa gitti. Bu iki kuruluş, bir yağmur bulutunu ve Almanların favori içkisi olan tekilayı, tekila bulutu tasarlamak için bir araya getirdi.

Bulut, LAPIZ bünyesindeki bir ekip tarafından tasarlandı ve söz konusu ekip, tekilayı bir ultrasonik nem aygıtına koyarak tekila bulutunu elde etti. Alkol, nem aygıtının içerisinde, onu gözle görülebilir bir sis bulutuna dönüştürmek amacıyla, belirli bir frekansta titreşime maruz bırakılıyor. Sis bulutu, bu işlemin ardından, buhar formundaki tekila serpintileriyle karıştırıldığı plastik bir konteynere iletiliyor ve tam anlamıyla bir bulut oluşturuyor. Küçük damlalar, zaman içerisinde buluttan düşüyor.

Almanlara Meksika’daki güzel iklimi hatırlatmaya ve ülkedeki turizmi desteklemeye yönelik bir girişimde bulunma arzusu, söz konusu bulut fikrinin ortaya çıkma sebebi olma özelliğini taşıyor.

Tekila bulutu, geçtiğimiz Mart ayında, 8-12 Mart tarihleri arasında, Berlin’de yer alan Urban Spree isimli sanat galerisinde kendisine yer buldu.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe