Mahkeme Booking.com’un İtirazını Reddetti. 0

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından, haksız rekabetin önlenmesi amacıyla daha önce açılan dava sonucunda geçtiğimiz Mart ayında online rezervasyon portalı booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararı verilmişti.

Booking.com‘un itiraz talebine yönelik karar duruşması dün yapıldı ve İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına 9 tur şirketi, 9 otel ve turizm şirketi, 3 gerçek kişi ile TÜROB ve Bodrum Turistik Otel İşletmecileri Derneği katıldı.  Hürriyet‘in haberine göre dün erken saatlerde gerçekleşen karar duruşması neticesinde Booking.com’un ihtiyati tedbir kararının kaldırılması yönelik yaptığı itiraz reddedildi.

Karar sonrası Booking.com’un gerekçeli kararın her bir tarafa tebliğini takiben 2 haftalık yasal süre içinde karara itiraz edeceği bildirildi.

Mahkeme 20 Mart’ta Booking.com şirketinin, internet adresi üzerinden ve oluşturulacak başka bir adres üzerinden, Türkiye’deki otel, konaklama tesislerinin pazarlanması ve pazarlanmasına aracılık edilmesi yönündeki faaliyetinin durdurulmasına, bu konuda Bilgi Teknoloji Kurumu’na (BTK) yazı yazılmasına karar vermişti.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe