Lüks Otel Müşterileri Sizce Ne Kadar Özel? 0

Sojern’in Google ile birlikte yaptığı araştırma sonucunda yayınladığı son otel raporu ‘Arama Motorundan Rezervasyon Motoruna’ gezginlerin otel rezervasyonu ile sonuçlanan süreçlerini sunuyor. Ama görünüşe göre her müşteri ve rezervasyon öncesi davranışları aynı değil. Bu içerikte lüks otel müşterileri ile ilgili verileri vurgulayıp otel yöneticilerinin gezgin davranışlarını etkilemek için atması gereken kimi adımları önereceğiz:

1-Ortalama olarak lüks otel müşterileri, ekonomi sınıfına oranla daha fazla arama yapıyor.

Lüks otellerde yapılan rezervasyonlar genellikle oldukça pahalı alışverişlerdir bu yüzden müşteriler doğru kararı verdiklerinden emin olmak ister. Potansiyel müşterilerinizi en eğlenceli deneyimi sunacağınız konusunda ikna etmek için bu ekstra aramalarda dikkatlerini çekecek reklamlar hazırlamak iyi bir adım olabilir.

Mesela Solage Calistoga, misafirlerine yaptıkları tatilin bir kaçamak olacağının sözünü verirken sunduğu lüksleri de reklamlar aracılığıyla sergiliyor.

2- Lüks otel müşterileri tatil planlamasına diğerlerinden daha önce başlıyor.

Lüks otel müşterileri kalacakları tarihten 2 aydan fazla süre öncesinde arama yapmaya başlıyor. Otel bölümünüzün satın alıma giden yolu nasıl etkilediğini düşünürseniz, müşterilerinizin etkilenmesine en uygun zamanlarda markanızın mevcudiyetini artırabilirsiniz. Örneğin, lüks arayan müşterilerinizin konaklama tarihinden 60+ gün öncesinde arama yapmaya başladığını bildiğinizde bu tarihten itibaren reklamlarla onları etkileyip rezervasyona giden süreçte müşterileri tutabilirsiniz.

Örneğin Loews Otelleri, “Room You Need” kampanyasıyla basılı ve dijital reklamlarının ana öğesi olarak kullandığı müşteriler tarafından çekilmiş Instagram fotoğrafları aracılığıyla, aramadan rezervasyona giden süreçlerin tümünde gezginlere ulaşmada iyi bir performans gösterdi. Loews Otelleri’nin yaptığı bu kampanya etkileyici müşteri deneyimlerinin fotoğraflarının sergilenmesinin bir yoluydu ve bu da tam olarak potansiyel müşterilerin görmek istediği bakış açısı.

3- Lüks otel aramalarının düşük bir kısmı mobil menşeli olmasına rağmen mobil aramalarda %23 büyüme gözlendi.

Akıllı telefonlar sayesinde istediğimiz bilgiler parmakucumuzdayken, mobilden yapılan aramaların artış göstermesi pek de şaşırtıcı olmamalı. Skift‘e göre, küresel çapta gezginlerin %40’ı seyahat konusunda alımları gerçekleştirmek için mobil aygıtları kullanıyor. İşte bu lüks arayan müşterileri planlama ve hayal kurma dönemlerinde çekebilmek için otel yöneticilerinin çok platformlu bir strateji edinmesi gerek.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe