Londra Merkezli Seyahat SaaS Start-Up Şirketi Triptease, Asya’daki Genişlemesi için 4 Milyon Dolar Daha Topladı 0

2013 yılında kurulan ve Londra merkezli olan Triptease, çevrimiçi seyahat acenteleri (OTA’lar) ile yoğun rekabet karşısında çevrimiçi dönüşüm oranlarını artırmak isteyen otellere veri odaklı bir yazılım platformu sunuyor.

Dünya genelinde oteller, OTA’lara ödenen büyük komisyonlardan kaçınmaya istekliler; ancak gezginlerin web sitelerini kullanarak rezervasyonlarını tamamladıklarından emin olmak için araçlara ihtiyaç duyuyorlar.

Triptease Doğrudan Rezervasyon Platformu, otelin kendi web sitesi ve rezervasyon motoru ile entegre olmaktadır. Binlerce otel web sitesinde milyonlarca müşteri rezervasyonunu takip eden Triptease, her bir otel web sitesine dönüşüm optimizasyonu getiriyor. Sonuç ise daha akıcı bir rezervasyon işlemi ve otel web sitesinde doğrudan rezervasyon yapan % 20 daha fazla kişi.

BGF ve Notion Capital’dan elde edilen yeni para, şirketin geçen yıl Singapur ofisini açtığı Asya’da Triptease’in iş kurmasına yardım etmek için kullanılacak. Triptease ayrıca, ürünlerini yenilemeye devam edecek, özellikle de otomatikleştirilmiş sohbet robotunun çıkışını hızlandırarak daha fazla otel işletmecisine sunacak. Aynı zamanda genç şirket, Asya’daki genişlemesini hızlandırmak için son birkaç ay içinde bir takım değişiklikler yaptığı küresel liderlik ekibini de genişletiyor. Şirketin ilk Gelir Yöneticisi Richard Collins, Mart ayında Click Software’den katılırken, Kurucu ortak ve Amerika Kıtası Genel Müdürü Alexandra Zubko ise Müşteri Yöneticisi olacak. Asya Pasifik bölgesi için bir Genel Müdür ise kısa süre içerisinde atanacak.

Taze sermaye, Triptease‘in, dünyanın farklı bölgelerinde yılda üç kez gerçekleşen otelcilik endüstrisinin en büyük etkinliklerinden biri olan başarılı Doğrudan Rezervasyon Zirvesi’ne daha fazla yatırım yapmasına izin verecek. Zirveler; seyahat, turizm ve teknoloji alanındaki en büyük isimlerin bazılarından konuşmacılar çekiyor. Bir sonraki zirve, 27 Haziran’da Amsterdam’da Best Western, Google ve Airbnb temsilcileri ile gerçekleştiriliyor. Diğer zirveler Ekim ayında Dallas’ta ve 2019’da Singapur’da yapılacaktır.

Triptease‘in Kurucusu ve Yöneticisi Charlie Osmond; “Yatırımcılarımızın, dünyayı doğrudan rezervasyonlara kaydırmak için teklifimizi daha da ileriye taşımak istedikleri için mutluyuz. Müşterilerle doğrudan bir ilişki, otelin aracılık komisyonları için harcamasını azaltırken, diğer bir yandan ek desteklerin yanı sıra mobil check-in gibi en yeni hizmetleri sunmalarını için modern hizmetler sağlıyor. Anlayışlı tüketiciler, otellerin doğrudan rezervasyon yapan konukları tercih ettiğini fark etmeye başladılar. Oda iyileştirmeleri ve özel teşvikler, doğrudan rezervasyon için sıradan faydalar haline geldi” dedi.

BGF Yatırımlar – Girişimler Başkanı Simon Calve; “Triptease, dünya çapında işini çok hızlı bir şekilde yapıyor. Seyahat sektörü genelinde konsolidasyon gerçekleşirken, Triptease’in yazılımını yüksek kaliteli bir iş kurmayı gerçekten önemseyen otelcilere satması için büyük bir fırsat var. Sabırlı bir sermaye yatırımcısı olan BGF, yıkıcı yazılım işletmeleri için seyahat teklifleri sunan uzun vadeli büyüme potansiyeli konusunda heyecan duyuyor ve genişleme devam ederken, Triptease’e daha fazla sermaye sağlamaktan çok memnunuz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.