Küresel Turizm Piyasasının Önümüzdeki Beş Yıl içinde Büyümeye Devam Etmesi Bekleniyor 0

Kişi başına düşen milli gelirin artması, uluslararası turizmde sürekli büyümeye yol açan küresel turizm pazarının büyümesini desteklemekte. Son beş yılda, özellikle Güney Amerika ve Asya gibi ülkelerde gelişmekte olan ekonomilerde turizm pazarı, küresel turizm pazarını harekete geçirdi.

On yıl öncesine kıyasla, küresel turizm pazarı bir çok değişime uğradı. Gelişmekte olan ekonomiler, şimdi gelişmiş ekonomilere kıyasla daha fazla pazar payı oluşturmaktadır. Uluslararası Seyahat Birliği (ITA), ABD’ye gelen uluslararası turist sayısının 2013 yılında 69,8 milyondan bu yıl 83.8 milyona çıkacağını söylüyor.

UNWTO gibi hükümet organları ve örgütleri, dünyanın dört bir yanından gelen farklı turistleri çekmek için turizmi teşvik etmektedir. Bu girişimler küresel turizm pazarının büyümesine yol açıyor.

Macera turizmi turizm pazarında yeni bir kavramdır ve genel turizm piyasasını yönlendirmektedir. Medikal turizm de küresel turizm pazarında çok fazla potansiyele sahip yeni bir trend. Küresel spor ve oyun etkinlikleri, küresel turizm pazarı için bir başka faktördür. İnsanlar FIFA Dünya Kupası 2014, Londra Olimpiyatları 2012 ve ICC Dünya Kupası gibi mega spor etkinliklerinin tadını çıkarmaya gidiyorlar. Ancak, belirli ülkelerde Ebola gibi hastalık salgınları küresel turizmi büyük ölçüde etkiliyor. Batı Afrika’daki ebola salgını Afrika bölgesinde turizm pazarını etkiledi.

Küresel turizm pazarı, tür, sanayi ürünleri, faaliyetler ve coğrafya bazında kategorize edilmektedir. Türüne göre, uluslararası turizm ve yerli / yerel turizm, turizm pazarının iki ana türü. Küresel turizm pazarı, macera turizmi, serbest iş seyahati, konferans veya seminer seyahati, iş turizmi, ziyaret akrabaları ve arkadaşlarına ayrılmıştır.

Küresel turizm endüstrisinde yer alan sanayi ürünleri; gezgin konaklama, seyahat düzenleme ve rezervasyon, hava taşımacılığı, araba kiralama, yiyecek-içecek işletmeleri, eğlence ve eğlence, benzin ve diğer perakende faaliyetleri gibi diğer yerel ulaşımlardır. ABD, Almanya ve Fransa gibi ülkeler küresel turizm için popüler yerlerin yerine son yıllarda, Asya ve Afrika’dan daha az bilinen ülkeler, uluslararası yolcular için ilgi çekici yerler olarak ortaya çıktı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.