Kopenhag Havalimanı’nın Yolcularına Dünyanın Dört Bir Yanında Sınırsız İnternet Sunuluyor 0

İnternet’in günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikte kamuya açık alanlarda Wi-Fi erişiminin, insanların temel ihtiyaçlarından birisi olarak anılıyor olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Wi-Fi hizmetleri konusunda sağlayıcıların rekabeti, en çok kullanıcıların işine yarıyor. Kopenhag Havalimanı’nda kullanıma sunulan Wi-Fi hizmetinin özellikleri, bu yöndeki trendi gözler önüne seriyor.

iPass tarafından sunulan yeni bir Wi-Fi hizmetinin bir parçası olarak, Kopenhag Havalimanı’nı kullanan yolculara, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca erişim noktası üzerinden sınırsız internet erişimi sunuluyor. Gezginlere hitap eden bu Wi-Fi bağlantı hizmeti; bir, iki, üç ve altı ay süreli abonelikler olarak, herhangi bir zaman veya kullanım kısıtlaması barındırmayacak şekilde kullanıcılara sunulacak.

Abonelik ücretleri 16$’dan başlıyor ve kullanıcılar bu hizmeti PC, Mac, iOS ve Android cihazlarda kullanabilirken aynı anda üç cihaz ile Wi-Fi ağlarına bağlanma olanağına sahip olacak.

Hizmetin sağlayıcıları olan Mobilise Technology ve iPass’e göre uygulama, arka planda otomatik bağlanırlık özelliğini de sunuyor olacak ve kullanıcıların reklamlar veya yükleme ekranlarıyla uğraşmalarına gerek olmayacak. Kullanıcılar güvenli Wi-Fi ağlarına, dünya çapında 120’den fazla ülkede yer alan havalimanları, oteller, uçaklar, tren istasyonları, fuar merkezleri, açıkhava etkinlik alanları ve kamuya açık alanlarda erişebilecek.

Kopenhag Havalimanı, yılda 29 milyon yolcu ağırlama kapasitesiyle İskandinavya’daki en büyük havalimanı unvanını taşıyor.

Kopenhag Havalimanı’nın sözcüsü Jan Zacho, bu yeni hizmet ile ilgili açıklamalarda bulundu: “Global Wi-Fi bağlanırlığını, havalimanımızda ağırladığımız insanlar için gerçek bir katma değer olarak görüyoruz. Wi-Fi seyahat hizmetimizin yolcular arasında rağbet göreceği inancını taşıyor ve bu hizmeti, Wi-Fi’a yönelik talebin hızlı yükselişini sürdürmesiyle birlikte harika bir ilave gelir kaynağı olarak değerlendiriyoruz.”

Mobilise Technology şirketinin kurucusu ve CEO’su Hamish White da yeni Wi-Fi hizmeti ile ilgili bilgiler verdi: “Mobilise erişim noktalarıyla gerçekleştirilen bu uygulaması, havalimanlarının yolculara global Wi-Fi hizmeti sunmak suretiyle, yeni gelir kaynakları yaratmak ve havalimanındaki müşterilerle olan etkileşimi geliştirmek gibi hangi faydaları elde edebileceğini gözler önüne seriyor.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe