KAYAK, Türkiye’ye Merhaba Dedi 0

KAYAK - Logo (1)Seyahat alanında dünyanın önemli girişimlerinden KAYAK  6 ay önce adım attığı ülkemizde resmi lansmanını gerçekleştirdi. ABD merkezli girişim, Avrupa’daki büyümesinde Türkiye’nin önemli bir rol üstleneceğini belirtiyor. 10 yıl önce ABD’de hizmete başlayan KAYAK hatırlayacağınız üzere 1,8 milyar dolara Priceline tarafından satın alınmıştı.

Değerlemesinin yanında güncel rakamlarıyla da dikkat çeken KAYAK’ın performansıyla devam edelim. 31 ülkede 14 dilde hizmet veren KAYAK 500 binden fazla otel ve 550’den fazla havayolu seçeneği sunuyor. Sadece mobil uygulamasının 40 milyondan fazla indirmeye sahip olması bile şirket değerlemesinin nereden kaynaklandığının göstergesi.

photo (14)
Yunanistan pazarının da Türkiye’den yönetileceği KAYAK Türkiye’nin ülke müdürlüğüne Gürhan Karaağaç getirilmiş. Kendisini daha önce Tatil.com’un sahibi olan MET Global’deki pazarlama müdürlüğü görevinden tanıyanlar olacaktır. Küresel şirketlerin Türkiye’ye olan ilgisinin bir örneği olan KAYAK’ın Türkiye adımı ve ilerleyişini izlemeye devam edeceğiz.

KAYAK’ın Türkiye sitesini incelemek isteyenler burada bulabilir. KAYAK’ın ücretli ve ücretsiz mobil uygulamalarına Android kullanıcıları buradan, iOS kullanıcıları buradan ulaşabilirler.

Kaynak: Webrazzi

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe