Kayak, Birleşik Krallık’tan Gerçekleşen Uçuşlarda Düşüş Tespit Etti 0

Yılın ilk çeyreğinde İngiltere’den en popüler 20 destinasyona yapılan uçuşların 4/3’ünde uçuş maliyetleri ortalama olarak %10 düştü.

Seyahat arama motoru kayak.co.uk’in yapmış olduğu analize göre; Dubai’ye yapılan uçuşlarda bir önceki yılın aynı dönemine göre düşüş %17 oldu ve fiyat 336 Pound’ a geriledi, New York için düşüş %15 olurken fiyat 371 Pound’a geriledi, Bangkok için ise düşüş %12 olarak gerçekleşti ve fiyat 497 Pound oldu.

Londra’dan JFK Havaalanına yapılan uçuşlar için en çok arama yapılan destinasyon olan New York bilet fiyatlarında düşüş %20’ ye kadar yükseldi ve 432 pound’dan 347 Pound’a kadar bir gerileme söz konusu oldu.

2016’nın ilk çeyreğinde Manchester’dan Los Angeles’a yapılan uçuşların maliyetlerinde geçen yılın aynı dönemiyle yapılan karşılaştırılmaya göre düşüş %21 oranında gerçekleşti ve fiyat 429 Pound oldu.

Önemli bir düşüş ise Avrupa rotası üzerinde yaşandı ve Berlin için %23 oranında çok büyük bir düşüş görüldü, bu düşüşle birlikte fiyat 83 Pound’a geriledi. Ocak-Mart 2016 arasındaki seyahatler 2015 yılı ile karşılaştırıldığında Birleşik Krallık’tan yapılan uçuşlar için ortalama uçuş fiyatlarında en büyük düşüş, en yoğun uçuşların yapıldığı Berlin için %23 olurken, fiyat ise 107 Pound’dan 83 Pound’a gerilemiş oldu.

Gatwick Havaalanı’ndan Dublin’e yapılan uçuşlarda ortalama düşüş oranı %23 olurken fiyat 51 Pound’a geriledi. Edinburgh’tan Amsterdam’a yapılan uçuşlarda ortalama düşüş oranı %21 olurken fiyat 80 Pound’a geriledi. Manchester’dan Amsterdam’a yapılan uçuşlarda ise ortalama oran %21 oldu ve fiyat 83 Pound’a geriledi.

Kayak Birleşik Krallık, İrlanda ve İskandinavya Bölgesel Direktörü Loella Pehrsson: “geçtiğimiz yıl için uçuş fiyatlarının İngiltere’de en çok aranan destinasyonlar için yükselmek yerine düştüğünü fark ettik. Bu durum bir trend olarak İngiltere’de kalmanın getirdiği bir eğilimin göstergesi olabilir. Yıl boyunca fiyatların düşmesini açıklayabilecek olan faktörler arasında; havayolları arasındaki rekabetten tutunda uçaklar için daha düşük yakıt maliyetlerine kadar birçok faktör mevcut. Ayrıca, geçtiğimiz yıl boyunca Euro karşısında zayıflayan Pound dolayısıyla da düşen uçak bileti fiyatları İngiliz gezginlere kesinlikle yardımcı olacaktır” dedi.

Kapak Görseli: Jet Airways 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe