Kaspersky Lab Uyardı 0

Sahte fotoğraflar, hediyeler ve trafik cezalarıyla spam e-mail iletenlerin yaza özel hilesi sahte otel rezervasyonları. Kaspersky Lab internet üzerinden seyahat satışı sırasında tüketicinin sahte rezervasyonlarla karşı karşıya kalabildiğini duyurdu.

Tüketicilerin internet üzerindeki en büyük tehdit olarak adlandırdıkları e-mail trafiğindeki spam yüzdesinde düşüş yaşanıyor. Dijital dünyanın güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri liderlerinden Kasbersky Lab’in açıkladığı rakamlara göre, Haziran ayı içerisinde bu oran, Mayıs ayındakine oranla %2 azaldı. Ancak şirketin yaptığı açıklamaya göre, aynı dönem içerisinde, spam mail’ler aracılığıyla kullanıcıların bilgisayarlarına sızmak için yeni teknikler de kullanılmaya devam ediyor.

Tatil sezonuyla birlikte, zararlı bir ekle birlikte gelen sahte otel rezervasyon bildirimleri artış gösteriyor. Bu tipte bir dolandırıcılığa maruz kalmamak için kullanıcıların, internet üzerinden seyahat satın alırken özellikle dikkatli olmaları ve hiçbir saygın seyahat acentesinin dosyalarını sıkıştırılmış formatta göndermeyeceğini hatırlamaları gerekiyor.
Turizm Guncel
Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe