Jet2 Havayolları’ndan Antalya’ya 5 Yeni Uçuş 0

ICF Airports Antalya Havalimanı, hizmet verdiği havayollarına bir yenisini daha ekliyor. İngiltere merkezli Jet2.com Havayolları, 2015 yılı itibari ile İngiltere’de Glasgow, Leeds Bradford, East Midlands, Manchester ve Newcastle olmak üzere toplam 5 noktadan Antalya uçuşlarına başlayacak.

jet2_600x400

Glasgow, Leeds Bradford ve Manchester’dan haftanın iki günü, New Castle ve East Midlands’dan ise haftanın bir günü gerçekleştirilecek seferler ilk aşamada yaz aylarında hizmet verecek sonrasında ise tüm seneyi kapsayacak şekilde uzatılması planlanıyor.

Antalya Havalimanı işleticisi ICF Airports yetkilileri ile havacılık ve turizm sektörlerinde İngiltere’nin en büyük üç şirkerinden biri olan, 50 farklı destinasyona seferler düzenleyen Jet2.com Havayolları yetkilileri arasında uzun zamandır yürütülen çalışmalar; bu yıl Chicago’da 20.si gerçekleştirilen Routes World Havacılık Forumu’nda şekillendikten sonra Londra WTM Turizm Fuarı’nda turizm profesyonellerine açıklandı.

ICF Airports Antalya Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Döngel konu ile ilgili şunları söyledi:

“Antalya, Akdeniz kıyısında çok değerli ve önemli bir turizm merkezi, biz de Antalya’nın Türk ve yabancı turistlere açılan kapısı olarak Antalya’yı dünyaya tanıtmaktan ve daha fazla destinasyondan yolcuları şehrimizde karşılamaktan memnuniyet duyuyoruz. ICF Airports Antalya Havalimanı olarak hedeflerimiz yolcu ve destinasyon sayısını arttırmak; 6 aya sıkışan turizm sezonunu bütün bir yıla yaymaktır. 2011 yılında Antalya’da ev sahipliği yaptığımız Routes Akdeniz Havacılık ve Turizm Fuarı‘nda da altını çizdiğimiz üzere; Antalya’nın sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri tüm bu hedeflerimizi fazlasıyla karşılayabilecek niteliktedir.

İngiltere’nin önemli havayolu şirketlerinden Jet2.com ile yapmış olduğumuz anlaşma da Antalya destinasyonu ve dolayısıyla Türk Turizmi’nin gelişimi için atılmış önemli bir adımdır. ICF Airports Antalya Havalimanı işleticisi olarak bundan sonra da turizm ve havacılık sektörleri arasında köprü olma rolümüzü sürdürmeye ve bu yolla hem bölgemizin hem de Türk Turizminin gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Turizm haberleri

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe