İstanbulkart Sahiplerine Müjde 0

Birçok İstanbulkart kullanıcısının dertlerinden biri olan kart bakiyesini görme sorunu bu uygulama ile son buluyor. stanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi BELBİM’in yeni hizmeti ile istanbulkart artık cebinizde.

 

BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. tarafından geliştirilen istanbulkart mobil uygulaması ile istanbulkart’ınıza para yükleme, bakiye görüntüleme ve hesap hareketlerini izleme işlemleri gibi birçok işlemi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde akıllı telefonunuzdan yapabileceksiniz. Uygulama ile İstanbul’daki hemen hemen bütün dolum noktalarını da görebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamayı İngilizce ya da Türkçe olarak uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulama şu an için sadece Android mağazada yayınlandı.

Uygulamada Yapabileceğiniz İşlemler

Anlık Bakiye Görüntüleme: NFC destekli telefonlarınızda istanbulkart’ınızı telefonunuzun arkasına okutarak anlık bakiye görüntüleyebilirsiniz.

-Talimat Oluşturma: Anlaşmalı banka kartı bilgileriniz ile istanbulkart’ınıza seçeceğiniz miktarda talimat oluşturabilirsiniz.

-Talimat Yükleme: NFC destekli cihazlar ile istanbulkart’ınızı telefonunuzun arkasına okutarak talimat yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz. NFC özellikli olmayan telefonlarda ise uygula üzerinden dolum talimatı oluşturularak, en yakın otomatik dolum makinesi (biletmatik) veya akıllı duraklarda yer alan istanbulkart talimat yükleme noktalarına kartınızı okutarak dolum işleminizi tamamlayabileceksiniz.

-En yakın Yükleme ve Harcama Noktalarını Görüntüleme: Konumunuza en yakın istanbulkart yükleme ve harcama noktalarını harita üzerinde görüntüleyebileceksiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe