İş Seyahatlerinde Paradan Tasarruf Etme Önerileri 0

Airbnb, Temmuz ayındaki lansmanında Airbnb Business‘ı tanıttı İş ve seyahat piyasası içerisinde daha fazla yer alabilmek için sürpriz olarak görülmeyen bu girişim kurumsal tüketicilere yönelik girişimlerin artacağı konusunda en büyük sinyaldi aslında. Uber’de yakın zamanda kurumsal tüketicilere yönelik paketlerini görücüye çıkarttı.

Uber’in kurumsal seyahatlerdeki raporunu okumak için tıklayın.

Birçok çalışan rezervasyonlarını son dakikaya bırakıyor böylece şirketlere ekstra maliyetler de oluşuyor. Veriler gösteriyor ki her yıl yurtiçi seyahat masrafları çalışanları için 949 USD ortalama harcama ile toplamda 112 milyar USD’yi buluyor.

Konaklama ve ulaşım konusunda sağlanan bu kolaylık diğer şirketlerinde yakın bir süre içerisinde kendi business paketlerini oluşturacak böylece şirket çalışanlarına ve şirketlere hem zamandan hem de paradan tararruf sağlayacak. Şirketlerin seyahatler konusunda çalışanlarına karşı bir politikasının olmaması, şirket çalışanlarının harcama raporlarını muhasebeye doğru bildirmemesine, şirket tarafında raporlama sıkıntılarına da yol açabilmekte bu da israfı beraberinde getirmekte.

Tüm bu sıkıntılardan kurtulmanız için size 5 öneri hazırladık.

1. Şablonları Hazırlayın

Seyahat gider şablonlarını hazırlayın. Online olarak kullanabileceğiniz onlarca sayıdaki tema için şu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

2. Güvenilir Bir Seyahat Asistanı Bulun.

Tam zamanlı bir seyahat planlayıcısına ihtiyacınız var ama bütçeniz yetmiyorsa bunu Upwork gibi sanal yardımcılarla çözebilirsiniz. Fiyat ve performans oranı ile Upwork şirketlerin en büyük yardımcısı konusunda.

3. Seyahat Ödevinizi Yapın.

Zincir oteller iş seyahatleri için pahalı bir tercih olabilir, geleneksel otelleri ya da Airbnb gibi daha uygun fiyatlı konaklama tercihleri ile gider kalemlerinizi düşürebilirsiniz. Seyahat öncesinde ulaşım, konaklama ve kişisel giderleriniz gibi kalemler için en iyi olanını belirleyin.

4. Hızlı Çözüm Üretin

Alternatif taşıyıcılar ile uçuşlar, kiralık araçlar ve konaklama rezervasyonlarda oluşan ciddi giderler yönetimsel baş ağrılarına sebep olabilir. Concur ile giderler kalemlerinizi hesaplayabilirsiniz.

5. Para için en almak.

Seyahat ödülü programları iş seyahati harcamalarınızı minimuma indirecektir. Şirket düzeyinde oluşturulan birçok sadakat programına kayıt olabilir böylece çalışanlarınızın yaptığı seyahatler bir başka çalışanınıza ücretsiz konaklama şeklinde dönebilir.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe