İrlanda’daki Otellerdeki Her Beş Rezervasyondan Biri Telefon Üzerinden Yapılıyor 0

NetAffinity, İrlandalı ve Avrupalı müşterilerinin rezervasyon biçimlerini analiz etti ve geçtiğimiz yılda, bağımsız otel rezervasyonlarının %20.7’sinin cep telefonu üzerinden yapıldığı sonucuna ulaştı.

%17’lik bir kısım ise rezervasyon işlemlerini tablet cihazlar üzerinden yaparak mobil cihazlar üzerinden rezervasyon yapanların oranını %37’ye çıkardı. Bu grubun mobil rezervasyonlarının %17’si 22:00 ve 01:00 saatleri arasında gerçekleşti, Pazartesi ve Salı günlerinin en çok tercih edilen günler olduğu belirlendi.

Mobil cihaz üzerinden rezervasyon yapanların ortalama konaklama süresi, bilgisayar üzerinden rezervasyon yapanlar ile aynı olmuştur. Yine de rezervasyon ile tatil arasında kalan süre, mobil kullanıcılar için, bilgisayar kullanıcılarına kıyasla ortalama 10 gün daha kısa olmuştur.

Dublin merkezli teknoloji sağlayıcısı, bu istatistikleri, Ocak ayından Ekim ayına kadar geçen sürede kendi rezervasyon motorundan geçen 250,000’in üzerindeki rezervasyonun analizine dayandırmaktadır. Oteller, Birleşik Krallık ve Avrupa’daki birkaç bağımsız otel ile birlikte, öncelikli olarak İrlandalı bağımsızları temsil etmektedir.

Araştırma, diğer başka çalışmalar ile iç içe geçmektedir. Buna bağlı bir nokta olarak, bu ayın başlarında, Criteo’nun en son mobil ticaret raporu, telefon uygulamalarının ilk defa mobil web’e kıyasla daha fazla seyahat harcamasına konu olduğunu ileri sürmüştür.

Kapak Görseli: CheapHotels Ireland

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe