iPad İçin Sosyal Seyahat Planlayıcısı: Trippy 0

TechCrunch Disrupt startup yarışması katılımcılarından olan Trippy bir çok özelliği ile web/mobil için farklı bir seyahat planlama programı. Randy Zuckerberg, Jason Mraz, Rachel Zoe, Tim Ferriss, Anthony Bourdain, Gary Vaynerchuck, Soleil Moon Frye, Andrew Zimmern gibi isimlerin desteklediği Trippy uygulamasını iPadiniz için iTunes App Store’da bulabilirsiniz.

Diğer tüm ‘keşif’ uygulamaları gibi bu uygulamarı gibi iPad’in büyük ekranında harika gözüküyor!

Pinterest’ten Trippy-travel-appilham alınarak geliştirilen bu uygulamayı farklı kılan şey ise genel panolar yerine ‘seyahat panoları’ kullanması. Ve bu panoları kendiniz kategorilere ayırıp uygulamayı daha da kişiselleştirebilirsiniz. Uygulamada gezerken gördüğünüz yeri kaydetmek veya beğenmek yerine ‘gitmek istiyorum’, ‘burada bulundum’ şeklinde işaretleyebileceğiniz seçenekleri var.

Trippy uygulamasını ayrı kılan bir diğer özellik ise sosyal elementlerin uygulamaya dahil edilmesi. İnsanın paylaşma içgüdüsünü unutmamış olan Trippy, oluşturduğunuz panoları –Facebooktaki gibi- sosyal ağınızla paylaşabilmenize ve arkadaşlarınızın düşüncelerini öğrenebilmenize olanak sağlıyor. Ve her sosyal seyahat planlama uygulaması gibi yakınınızda bulunan otel, restaurant gibi yerleri de harita üzerinde görebiliyorsunuz.

Gogobot, Tripbirds, Gtrot, HipGeo, Wanderfly gibi uygulamanın marketine girmiş olan Trippy bir iPad uygulaması olarak Jetpac’e daha çok benzemekte. Bu markette öne çıkaran şey ise, seyahat sırasında da sonrasında da uygulamanın kullanılabiliyor olmasıdır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe