İnterrail’in Amerika Versiyonu Geldi. 1

Aslında İnterrail Amerika uzun yıllardır yapılan bir program fakat ülkemizde henüz çok yeni, bu yüzden bizde sizin için İnterrail Amerika’nın Türkiye kayıt bürosundan yani İnterrailamerica.com yetkililerinden Trenle Amerika seyahatini dinledik.

İnterrail Avrupa’yı neredeyse hepimiz biliyoruz, peki yeni gelen kardeş, İnterrail Amerika nedir? Nasıl Gidilir? Süresi ne kadardır? İnterrail Avrupa’dan farkları nedir? Araştırdık öğrendik işte detayları;

Interrail America Nedir ?

Interrail America sizlere rüya ülke Amerika’nın 46 eyaletini ve 500’den fazla yerleşim noktasını Amtrak septa ve Acela ekspresin konforlu trenleriyle gezmenizi sağlayan bir seyahat şeklidir. Macera severler, Amerika’nın bir ucundan diğer ucuna, 20 , 35 ya da 45 günlük interrailamerica passler ile seyahat edebilirler. Interrailamerica’ya katılım için 18-35 yaş arası olmanız yeterli. Öğrenci ve grup olmanız ayrıcada sizlere avantaj kazandıracaktır.

Nasıl Katılabilirim?

Interrailamerica’ya katılım yılın her zamanı olabilmektedir katılım için eğer Türkiye’de iseniz  üniversitelerde ki kampus liderleri, Uzakrota.com internet sitesi, İstanbul ve Ankara kayıt ofisleri ile irtibata geçerek kayıt olabilirsiniz. Ön kaydınızı oldunuz, size özel turunuzu oluşturduktan sonra sırada vize görüşmesine gidiyorsunuz. Turlar hazırlanırken alışveriş severlere Amerika’nın en iyi ve vergisiz Outletlerine duraklar, okyanus gormeden yapamam diyenlere tamamen okyanus kıyısı duraklar, Manhattan’da kredi kart limitlerini zorlamak isteyenlere özel sunular , Holywood’un muthiş setlerini görmek isteyenlere Los Angeles rotaları ,Niagara şelalesinin soluk kesen manzarasına donup kalmak isteyenlere özel rotalar, yani anlayacağınız Amerika’nın bir ucundan diğer ucuna kadar her türlü macera bu biletlerle olmakta.

Hali hazırda Amerikada olanlar nasıl katılabilir ?

Amerika’da ki irtibat numaralarını arayarak aynı şekilde turlarını oluşturup doğrudan katılabilirsiniz. İnterrailamerica amatör ruhlara profesyonel hizmetler sunarak gezileri daha güvenli , ucuz ve eğlenceli hale getiriyor.

İnterrailamerica ve ve Avrupadaki interrailin farkları neler peki ?

İlk olarak interrailamerica’da güvendesiniz ve tamamen başı boş bırakılmış değilsiniz çünkü aynı rotaları daha önce denemiş nereye giderseniz ne göreceğinizi sizlere adım adım anlatacak İnterrailamerica uzmanlarıyla bu işi yapacaksınız. İnterrailamerica kapsamında ayrıca sağlık sigortanız yapılıcak ve herhangi bir sorunda para ödemek zorunda kalmayacaksınız. Avrupa’da her trene binemez iken İnterrailamerica bindiğiniz trenlerde restaurant, İnternet kiosk ve banyo gibi olanaklarda mevcut ayrıca trenler oldukça güvenli konforludur.

Peki ya konaklama nasıl olacak ?

İnterrailamerica ile sokaklarda yatmak zorunda değilsiniz dilerseniz İnterrailamerica’nın anlaşmalı otellerinde gecelik 25-35 Dolar arası kalabilirsiniz. 8 geceye kadar trenlerde ücretsizde kalabilirsiniz ayrıca.

Amerika’ya gezmek için en iyi yol work and travel mı interrailamerica mı ?

Amerikayı gezmek için öğrencilere çok fazla alternatif yok gibi work and travel ve interrailamerica dışında. Örneğin Work and travel’a katılımda yaklaşık 3000 dolar masraf ortaya çıkıyor ve Amerika’daki tüm harcamalarınız sizlere ait oluyor ve gezi kısmına gelince son 1 haftada sadece yakın çevre geziliyor. Interrailamerica ile ise 1799 dolar gibi bir fiyata 35 gün tüm Amerika’yı gezebiliyorsunuz üstelik uçak biletleri de dahil. Gezmek istiyorum diyen herkes için Amerika’ya gitmek artık metrobuse binip son durakta inmekten daha kolay

Not: Tüm tren pass’leri ekonomik sınıftır. İsteğe bağlı olarak ekonomik sınıf biletler 1.sınıf biletlerle ekstra ücret dahilinde değiştirilebilir. 1.sınıf biletrin avantajları ise yatak imkanın olmasıdır. Genel olarak tüm trenlerde internet ve içecek servisi olmaktadır.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe