Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

İngiltere’den 500 Türk Şirketine Vize Kolaylığı

İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner, Türkiye’nin ciro bakımından en büyük şirketleri ile Türkiye’de iş yapan İngiliz şirketlerinin yer aldığı 500 şirketlik bir liste belirleneceğini ve bu şirketlerin İngiltere’ye iş için gidecek çalışanlarına yalnızca iş yeri çalışma belgesi ile vize vereceklerini söyledi.

Turner, Bursa’da yaklaşık 2 hafta önce düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ilk duyurusunu yaptıkları, Türkiye ile İngiltere arasındaki ticari ilişkileri geliştirmeyi ve yeni işbirlikleri oluşturmayı hedefleyen “GREAT” kampanyasına değinen Turner, iki ülke başbakanları Recep Tayyip Erdoğan ve David Cameron’un ortaya koydukları anlaşma ile 2015 yılına kadar iki ülke ticaret hacmini 2 katına çıkarma hedefi koyduklarını anımsattı. GREAT kampanyasının, bu hedefin bir parçası olduğunu dile getiren Turner, “Bunu gerçekleştirmenin bir yolu da Türk şirketlerinin İngiltere’de, İngiliz şirketlerinin de Türkiye’de yatırım yapmalarını sağlamak.

Her iki tarafta da karlı fırsatlar var” dedi. Türkiye’de çok büyük alt yapı yatırımları potansiyeli olduğuna dikkati çeken Turner, İngiltere’de ise dinamik bir ekonomi olduğunu ve sektörlerin çok hızlı büyüdüğünü kaydetti.

Kaynak: Turizm Güncel

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2286 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir