IHG Kârını Yüzde 9.5 Arttırdığını Açıkladı 0

Intercontinental Hotels Group (IHG), 2016’nın son üç ayında beklenenden dahi iyi kâr elde ettiğini açıkladı.

Crowne Plaza ve Holiday Inn gibi markaların sahibi olan otel devinin işletme kârı yüzde 9.5 artarak 702 milyon doları gördü ve şirket 400 milyon dolarlık hisse dönüşü olduğunu açıkladı.

IHG, oda başı elde edilen gelirin yıllardır yılın son üç ayında 1.7 oranında büyüdüğünü söyledi.

Oda başına elde edilen gelire, yüksek oda fiyatları ve kayıt doluluk seviyesi etki ederken, kâr ise, şirketin satıl almak yerine bayilik verip yönettiği otellerin ödemelerinden gelen yüksek kazançlarla arttı.

IHG’nin yöneticisi Richards Solomon, “Elde ettiğimiz sonuçlar, güçlü işletme performansımızın ve hisse başı kazançlardaki yüzde 23 büyümeyi ve kârdaki yüzde 9.5 artışı sağlayan uzun vadeli stratejimizin başarısının bir göstergesidir” dedi.

“Nakit üreten iş modelimiz, 400 milyon dolarlık özel kâr hissesi beyan etmemizin ve bu yıl toplam kâr hisselerinde yüzde 11’lik bir artış önermemizin dayanağını oluşturdu”.

IHG, yeni dijital strateji sayesinde dijital gelirin 4.5 milyar dolar artmasının, dijital trafiğin % 50’sinin mobil iletişimler ile yapılmasının ve küresel olarak 1.6 milyar dolar gayrisafi gelirin, kârı arttırmaya katkı sağladığını söyledi.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe