Icelolly’e Göre Tatil Planları Euro 2016 Maçlarına Göre Ayarlanıyor 0

Icelolly.com’un yaptığı araştırmaya göre Fransa’da başlayan Avrupa Futbol Şampiyonası İngiliz taraftarların tatil planlarını ileri bir tarihe ertelemesinde etkili oldu.

Leeds merkezli online teklif sunucusu ve karşılaştırma sitesinin yaptığı ankete göre, ankete katılan 1000 İngiliz taraftarın %23’ü, maçları izleyebilmek için tatil planlarını ileri bir tarihe erteledi.

Buna ek olarak, %34’lük kesim ise turnuva boyunca yapılacak maçları izleyebilmek adına tatillerini ertelemeyi düşündüklerini belirttiler.

Ankete katılanların %44’ü ise tatile çıkacakları günler ile İngiltere Milli Takımı’nın maç fikstürünü karşılaştırdıklarını belirtti.Bu taraftarların %86’sı ise önceki tatilleri sırasında da maçları takip ettiklerini belirtmiş.

Icelolly kıdemli pazarlama yöneticisi Ross Matthews: “ Şu anda takımımız üzerindeki baskı her zamankinden daha fazla çünkü insanlar tatillerini boşuna ertelemediklerinden emin olmak istiyor.”

“Maçları, seyahatleri süresince izlemeye devam etmek isteyenler için de çok sayıda seçenek mevcut. İspanya, Yunanistan ve Türkiye’deki tatil destinasyonlarını seçen tüketiciler milli takım hakkında güncel bilgi alabilir ve bu sırada güneşin tadını çıkarmaya devam edebilirler.”

Icelolly’nin araştırması tatili ertelemedeki tek sebebin futbol olmadığını da ortaya koydu.

Rio Olimpiyatları’nın başladığı 5 Ağustos’ta, ankete katılanların neredeyse çeyreği (%24) etkinlikleri izlemek adına tatillerini erteleyeceklerini belirtti.

Bu esnada bir haber de EasyJet’ten geldi. EasyJet, canlı skor güncellemelerini uçuş esnasında ilgilenenlere sunabilmek adına yeni bir iletişim teknolojisi kullanacağını duyurdu.

A Match of the Day tipi bir uyarı yapılarak maçlarla ilgili bilgi almak istemeyen yolcuların skor bilgisi almasının da önüne geçilecek. Ancak şirket bu sistemin nasıl çalışacağı hakkında tam bir bilgi vermiş değil.

EasyJet Ağ Operasyonları Direktörü Will Facey: “ İster Fransa, ister başka bir tatil beldesine gitsin, milli futbol takımlarına bağlılığı yüksek olan taraftarları son gelişmeler hakkında bilgilendirmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

“Turnuvada yarışan 24 ülkeden çoğuna uçuşumuz var ve futbol ateşinin dört bir yanı sardığı bu günlerde yolcu ve mürettabatımızın son skorları almak tabi ki de en doğal hakkıdır.”

Hesaplı ulaşım sağlayan hava yolu firmasının belirttiğine göre maçların oynanacağı Fransız şehirlerine yoğun bir talep söz konusu ve Birleşik Krallık vatandaşı yolcular için turnuvanın devam ettiği ay boyunca yaklaşık 250 000 koltuk ayrılmış durumda.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.