HotelsCombined’ın Raporuna Göre Brexit Sonrası Rezervasyonlarda Artış. 0

HotelsCombined, Brexit sonrası Birleşik Krallık’a yapılan seyahat rezervasyonlarında yaşanan dalgalanmalar ile ilgili rapor yayımlayan en son şirket.

Otel fiyatı karşılaştırma sitesinin iddiası ise Birleşik Krallık için Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı çıkan referandum sonrası son iki aya göre rezervasyon oranlarında neredeyse 3 katı bir artış söz konusu.

En fazla talep ise; İtalya, İspanya, Portekiz ve Birleşik Arap Emirlikleri ’nden geliyor.

Şirketin Birleşik Krallık ve İrlanda Yöneticisi Dmitrijus Konovalovas Pound değerine yaşanan düşüşün Birleşik Krallık’a yapılan kısa ziyaretleri teşvik ettiğinden, yapılan aramalarda %50 oranında bir yükselme olduğundan, yaz döneminde ise rezervasyonlarda %30 oranında bir artış görüldüğünden bahsetti.

Konovalovas; “ Sterlin’in değer kaybetmesi uygun fiyatlı kısa seyahatler isteyen Avrupalı ziyaretçilere çekici geldi ve bu kanıtlandı” dedi.

Birleşik Krallık’ta yaz ise en çok İtalyanlar tarafından ilgi gördü, geçen yılın aynı dönemine göre İtalyanların rezervasyonlarında %164’lük bir artış söz konusu. İspanyolların rezervasyonları %140’lara kadar yükselirken, Portekizlilerin rezervasyon oranı ise %92 seviyesinde.

Konovalovas; “Güney Amerika’dan ve Orta Doğu’dan gelen uzun mesafeli ziyaretçilerin rezervasyon yapma oranının geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında %95 oranında yükseldiğini gördük” dedi.

Konovalovas; “Eğer Birleşik Krallık bu ivmeyi koruyabilirse ki, bu sadece mükemmel ve ayırt edici turizm tecrübesine bağlı değil; aynı zamanda endüstrinin kurdaki dalgalanmaya vereceği tepkiye de bağlı, sürdürülebilir büyümeyi garanti alına almak Birleşik Krallık turizm endüstrisi için bir anahtar ve uygun fiyatlandırma ve hizmet kalitesi yurt dışından ziyaretlerin devam etmesi için dikkate alınmalı” diyerek ekledi.

Görsel Kaynağı: YPSO Music

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe