Hotels.com’un Mobil Uygulaması Artık Siri’yle Kontrol Edilebiliyor 0

Hotels.com, yeni iOS12 sürümüyle birlikte ‘Siri Kısayol’ özelliğini kullanıma sundu. Hotels.com müşterilerinin tek yapması gereken rezervasyonlarını seyahat uygulaması ile açıp “Siri’ye Ekle” düğmesine tıklamak. Bu kısayol ile sadece birkaç sözcükle rezervasyonunuzu bulup otel adresinizi, haritanızı ve giriş saatinizi görüntüleyebilirsiniz!

Hotels.com Mobile Travel Tracker’a göre günümüzde seyahat edenlerin neredeyse çeyreği (Yüzde 22), seyahat aramak ve rezervasyon yapmak için mobil cihazlarının sesli özelliklerini kullanıyor. Bu büyüyen trendi takip eden Hotels.com, mobil uygulamasında Siri Kısayol özelliğini Apple’ın yeni iOS12 sürümünün bir parçası olarak sunan ilk seyahat şirketlerinden biri oldu.

90 ülke ve bölgede 40 ayrı dilde kullanılabilen yeni Siri Kısayol özelliğine sahip Hotels.com uygulaması ile otel konumunu haritada görmek veya giriş saatini bulmak isterse talebini sesli komutla tekrarlaması yeterli oluyor. Siri Shortcut, Hotels.com uygulamasında hemen ilgili rezervasyonu açıyor.

Hotels.com markası Mobil Başkan Yardımcısı Daniel Craig konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Havaalanına, elleriniz bavullarla dolu şekilde vardığınızda onay e-postasını bulamama veya bunun çıktısını alamama durumu kaç kez geldi başınıza? Sizi bu durumdan artık sesiniz kurtaracak! Hotels.com Siri Kısayol, sadece tek bir sesli komut ile temel bilgileri göstererek seyahatteki butip sorunlarını ortadan kaldırıyor. Eller serbest seyahat, giderek büyüyen bir trend. Bu yeni özellik, parmak uçlarıyla -sanırız buna artık dillerinin ucuyla demek daha doğru olur- bilgiye anında erişmek isteyen günümüzün çok yoğun konukları için mükemmel bir çözüm olacak.”

Hotels.com’un ödüllü ve Apple ile Android mağazalarında en çok puan alanlar arasında bulunan (4,5+ yıldız) mobil uygulaması; seyahat rezervasyonu yapmanızı kolaylaştırıyor. Uygulama ile kullanıcılar aynı zamanda anında indirim ve daha sonrası için ücretsiz geceler de kazanabiliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.