Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Siesta! İspanyol kültürünün en bilinen ve en özenilen özelliklerinden birisidir. Kim istemez ki gün ortasında kısacık ama tatlı mı tatlı bir uykuyu? Bu kültür ile gezgin kültürünün birleştiği noktada Hotels.com bu işe el attı!

Her gezgin en az 1 kez tren istasyonunda yumuşak bir yatakta uyumayı istemiştir. Artık bu durum gerçek oluyor. Rezervasyon şirketi Hotels.com, Madrid tren istasyonlarında siesta yapılması için uyku bölmeleri denemesine başladı.

İlk denemeden sonra 3 aylık ücretsiz deneme süresi Madrid 4* Hotel Santa’da başlayacak.

2500 İspanyol tarafından denenen bu uyku bölmesi %60 oranında halka açık yerde görülmek istenmiş. Ayrıca araştırmaya göre %92’si siesta almak istiyor fakat %33’ü evlerinin uzaklığından dolayı veya yeterli vakitleri olmadığından bunu yapamıyor. Bunun yapılması ise üretimin ve yaratcılığın arttırılmasında etkili olduğu araştırmalarca kanıtlanmış.

Uluslararası Uyku Enstitüsü’nde çalışan Dr. Garcia-Borreguero, 20-30 dakikalık gündüz uykusunun yorgunluğu azalttığını, konstanstrasyonu artırdığını söylüyor.

Rahat bir uyku almanız için artık lüks otellerin yumuşak yataklarına ihtiyacınız yok.Hotels.com sayesinde halka açık alanlarda siesta alabilir ve gününüze muhteşem enerjiyle devam edebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz