Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hotels.com gezginlere varış yerlerine ulaştıklarında ihtiyaç duyacakları herşeyi sağlayacak yeni bir uygulama ortaya çıkarmak için pek çok şirketle birlikte çalışıyor.

Ortak çalıştıkları birçok otelin aynı hizmeti mobil aracılığıyla veya bizzat vermeye çalışacağını görmezden gelen şirket, akıllı telefon uygulamasının bir parçası olan Concierge‘i yarattı.

Şu an için yalnızca iOS işletim sistemli cihazlarda çalışan Concierge, karayolu ulaşımı, restoran rezervasyonu, paket servis ve yapılacak diğer şeyler için araçlar içeriyor.

Yeni uygulama şirketin yaptığı bir araştırmanın sonucunda tasarlandı. Bu araştırmaya göre restoran rezervasyonları, talimatlar ve gezilecek noktalar, gezginlerin böyle bir uygulamadan isteyecekleri en önemli öğeler.

Görsel: UseButton

Concierge uygulaması, mobile platform sağlayıcısı UseButton ile birlikte ortaya çıkarıldı.

Karayolu ulaşımı öğesi ise Uber ile yaratılan entegrasyon sonucu ortaya çıktı ve tüm dünyada kullanılabilir durumda. Bölgesel önemli noktalar için desteği ise ABD ve İngiltere’de Groupon sağlıyor. Paket servis özelliği ise Amerika’da Delivery.com ve Birleşik Krallık’ta HungryHouse tarafından sağlanıyor.

Expedia’nın rakibi olan Priceline Grup’un şirketi OpenTable ise restoran rezervasyonu işlemlerinde devreye giriyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz