Hitit Bilgisayar, Rayyan Air ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı 0

Havayolu teknolojileri firması Hitit Bilgisayar, Pakistan’ın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden Rayyan Air ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu; Çin, İran, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan gibi bölge ülkelerinin üst düzey yetkililerinin katılımıyla İslamabad’da düzenlenen 13. Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesi’nde bir araya gelen firma yetkilileri; güçlerini birleştirerek, havayolu sektöründe fark yaratacak çalışmalara imza atmaya başlayacak.

Rezervasyon sistemleri üzerinden geçen 55 milyondan fazla yolcu ile dünya havayolu PSS (Yolcu Servis Sistemi) endüstrisinde 5. sırada bulunan Hitit ile kurulan işbirliği hakkında Rayyan Air’in CEO’su Capt. Fateh Sher Bhatti de; “Rayyan Air her zaman müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı amaç edinmiştir. Rayyan Air’ın Hitit’in uzmanlığına ve teknolojisine erişim sağlaması, müşterileri için kolaylıklar sunmasına, yeni inovasyonlar, sektör standardında rezervasyon ve check-in sistemleri sağlamasına imkan verecektir” dedi.

Hitit’in havayolu IT çözümleriyle, Pakistan’daki havacılık sektörünün ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilecek uzmanlık ve inovasyonun sürekliliğinin hedeflendiği anlaşma hakkında Hitit Bilgisayar Hizmetleri CEO’su Nur Gökman; “Pakistan’daki nüfus artışı ve ekonomik faaliyetler, ciddi bir talep potansiyelini beraberinde getiriyor. Güçlü yerel yolcu pazarıyla tüm bölge için önemli bir aktarma ve bağlantı merkezi olmak isteyen Pakistan, bu pozisyona ancak hava taşımacılığında fark yaratan hizmetlerle ulaşabilir. Pakistan havacılık sektörünün genç oyuncularından biri olan Rayyan Air’ın, Hitit’in öncü ve başarısı kanıtlanmış havacılık hizmetleriyle Orta Asya ve Uzakdoğu havayolu sektöründe kendine sağlam bir yer edineceğine inancımız tam.” yorumunu yaptı.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe