Hilton, TripAdvisor’ın Anlık Rezervasyon Hizmetine Dahil Oldu 0

Küresel otelcilik grubu Hilton’un sonunda dahil olmasıyla birlikte geçtiğimiz haftalarda TripAdvisor ve anlık rezervasyon(Instant Booking) uygulamasında ivme yaşandı.

Hilton’un 13 markadan oluşan portfolyosu artık TripAdvisor anlık rezervasyon hizmetine dahil olacak ve kullanıcılar bu sayede arama ve otel seçimini site üzerinden yapabilecek.

İkilinin yaptığı açıklamaya göre TripAdvisor ve Hilton’un, 104 ülkedeki otellerin masaüstü ve mobil seçeneklerle rezerve edilebilmesini sağlayan anlaşması, önümüzdeki birkaç ay içinde etkisini gösterecek.

Hilton’un kıdemli genel müdür yardımcısı ve ticari direktörü Danny Hughes, programa katılma kararının gezginler için seyahati kolaylaştırma stratejilerinin bir parçası olduğunu söyledi.

“TripAdvisor gibi, misafirlerimizle birebir ilişki kurma isteğimize saygı gösteren, otellerimizi adil ve eşitlikçi bir tutumla ele alacak ve iki markanın da değerini yükseltecek ortaklarla birlikte çalışmaya niyetliyiz.”

Anlaşma, TripAdvisor ve Expedia’nın online seyahat acenteleri portfolyosunu anında rezervasyon sistemine aktarmak için yaptığı anlaşmanın iki hafta ardından gerçekleşti.

Gerçekleşen anlaşmayla Hilton da Marriott, Accor, Best Western ve Wyndham Worldwide gibi küresel otelcilik şirketlerine katılmış oldu.

Priceline Grup’un bir firması olan Booking.com ise TripAdvisor ile olan anlaşmasını 2015 Ekim ayında imzaladı.
TripAdvisor, anında rezervasyon uygulamasının bazı güçlüklerle karşılaştığını sürekli olarak kabul ediyor. Bu sıkıntılardan bir tanesi ise şirketin CEO’su Steve Kaufer’a göre ‘parasallaşma sızıntısı’.

Kasım ayında yayınlanan güncel mali raporunda CEO, anlaşmanın henüz ilk günlerinde olduğunu ve şirketin kullanıcı sayısını ve farkındalığı artırmak için farklı pazarlama kanallarını denediğini söyledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe