Hilton Daha Erken İptalleri Teşvik Etmek İçin Test Gerçekleştiriyor 0

Şirket CEO’su Christopher J. Nassetta, Hilton’un ikinci çeyrek gelirlerinin açıklandığı toplantıda; “Şirket 48 saatten 72 saate ve 7 güne kadar bir dizi iptal aralığı düşünüyor” dedi.

Hilton’un tamamen esnek fiyatlandırma ve yarı esnek fiyatlandırma yapıları oluşturduğu gözlemlenirken Nasetta, bu durumun otellerin envanterlerini daha akıllıca yönetmelerini sağlayacağını belirtti.

Nasetta; “Uygulamaya ilişkin test gerçekleştirirken müşterilerimizin büyük çoğunluğun iptale ihtiyaç duysunlar yada duymasınlar zaman aralıklarını bildikleri sonucuna ulaştık.

“Sadece bu konuda bir şey yapmak zorunda değillerdi ve yapmadılar da; fakat kendilerine önceden haber vermek için doğru bir teşvik sistemi yaratabilirseniz, müşterileriniz için iyi olabilir, sonuçta daha iyi bir iptal anlaşması elde edebilirler.

“Bu, Hilton için de daha iyi, çünkü bu sayede yakın zamanlı envanteri daha akıllıca yönetebilir ve her iki fiyatlamanın da doğru olup olmadığını kontrol edebiliriz, daha da önemlisi odaları elimizden geldiğince doldurabilir ve boş bırakmayız” dedi.

Kendisi, ülkede seçili pazarlarda 10-20 arasında değişen oteller için otel sahiplerine “72 saatin iptal için uygun olduğunu düşündüklerimiz açısından iptal süresini 72 saate çıkaracağız” dediğini belirtti.

“Hilton, bu adımı sadece yeni teknolojiler açısından değil; fakat birçok müşterinin çoklu rezervasyon gerçekleştirmesi sebebiyle de attı” dedi ve birçok pazarda iptallerin hızla arttığını da belirtti.

6 hafta önce 48 saatlik iptal politikasına geçen Marriot International da müşterilerin tepkisinin olumlu olduğunu belirtti.

CEO Arne M. Sorenson, yatırım analistlerine; çoğu müşterinin rezervasyondan vazgeçen müşterilerden kaçınmak üzere otellerin son dakika envanterlerini yönetmeleri gerektiğini anladığını söyledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe