Havayolu Yemeklerinde Türkler Yine İlk Sırada 0

Avrupa’nın bir numaralı uçak bileti karşılaştırma motoru Skyscanner, havacılığın nabzını tutmaya devam ediyor. Skyscanner’ın 550’den fazla yolcu ve blogger arasında düzenlediği anket sonucunda belirlenen Avrupa Havayolları Yemek Ödülleri’nde, düşük maliyetli havayolu kategorisinde Pegasus Hava Yolları birinci sırada yer aldı. Bir önceki ödüllerde kısa mesafe uçuş kategorisinin lideri olan Türk Hava Yolları ise bu kez üçüncü sırada bulunuyor.

Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak, kullanıcılarına en hesaplı uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner, ikincisini gerçekleştirdiği Avrupa Havayolları Yemek Ödülleri ile uçuş esnasında sunduğu yemekleri en çok beğenilen havayolu şirketlerini belirledi.

550’nin üzerinde yolcu ve blogger’ın oylama yaptığı ankette, Avrupa’dan 19 uluslararası havayolu şirketi yer alırken, havayolu şirketleri tarafından servis edilen yemekler tat ve sunuma göre değerlendirildi. Pegasus, SAS ve KLM Hava Yolları, Avrupa Havayolları Yemek Ödülleri’nde kendi kategorilerinde birinci sırada yer aldılar.

Düşük maliyetli havayolu kategorisinde Pegasus Hava Yolları birincilik ödülünün sahibi oldu. İngiliz havayolu şirketi Flybe ise aynı kategoride ikinci sırada yer aldı. Üçüncü ve dördüncülüğü İngiliz havayolu şirketleri Monarch Hava Yolları ve easyJet Hava Yolları aldı. İspanyol havayolu Vueling de yolculardan yüksek puan alarak beşinci sıraya yerleşti.

Kısa mesafe uçuş kategorisinde İsveç‘ten SAS Hava Yolları en yüksek puanı alarak birinci sırada yer alırken, ikincilik Alman havayolu Lufthansa’nın oldu. Geçen senenin aynı kategorideki birincisi Türk Hava Yolları bu sene üçüncü sırada kaldı. Türk Hava Yolları’nı İngiliz British Airways ve Rus havayolu Aeroflot takip etti.

Uzun mesafe uçuşlarda en iyi uçak içi yemek servisi ödülünü Hollandalı havayolu KLM alırken, Aeroflot ikinci, SAS üçüncü, Air France dördüncü, British Airways ise beşinci sırada yer aldı.

Konuyla ilgili olarak Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök “Uçaklarda servis edilen yemeklerin sıradan olduğu düşünülür ancak havayolu şirketlerinin uçuşlarda iyi yemek verme çabaları ile beraber servis edilen yemeklerin kalitesinde ciddi bir artış oldu. Şirketler yolcuların havayolu tercihlerinde yemeklerin çok önemli bir yeri olduğunu ve tercih yaparken bunu da göz önünde bulundurduklarını fark etiler.” dedi.

Skyscanner’ın 1500 yolcu arasında yaptığı araştırmaya göre yolcuların %54’ü havayolu şirketlerinin sunduğu yemekleri başarılı bulurken %25’i yemeklerde geçtiğimiz senelere göre gelişme olduğunu düşünüyor.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe