Havalimanı Çalışanlarından 7 Seyahat Tüyosu 0

Kahve içmeyin! Kendi kulaklıklarınızı kendiniz getirin! Çantanızı kilitlemek için çaba sarfetmeyin… vs vs…

Bu tarz ipuçlarına havalimanı ve havayolu şirketlerinin anonim ekibinin ipuçları diyebiliriz. En son Reddit‘te bu muhabbetler satır satır konuşuluyordu.

Madem öyle,

Buraya, o muhabbetlerden, sizin için bir iki ipucu serpiştirdik.

Fermuarlı Valizlerdeki Kilitler Dünya Gereksizi

royalsiblings” adlı bir kullanıcı diyor ki, “Sonuçta, bir kalem yordamıyla fermuarı patlatabilir, sonra da fermuarın kilitlenen kısmını başa sona çekiştirerek tekrar fermuarı kapatabilirsiniz. Bunu tanımlanamayan ya da etiketlenmemiş çantaların çoğuna yaptım. Tam olarak böyle yaptım, evet.”

Kendi Kulaklığınızı Kendiniz Getirin

“Bir süre boyunca havalimanı şirketlerine araç gereç satan bir toptan satış firmasında çalışıyordum. Size verilen kulaklıklar yeniden paketlenmiş olmalarına rağmen yeni değiller. Uçuşlardan sonra “temizlenip” yeniden paketleniyorlar.” diyor Reddit kullanıcısı ichigo29

Eski Uçuşlarınızın Etiketlerini Çıkartın

“Anlamak zor değil, düşünürsek anlayabiliriz; bazı bagajların uçuşlarını kaçırmalarının ya da farklı yerlere gitmelerinin sebeplerinden birisi de yolcuların eski uçuş etiketlerini çıkartmamış olmaları oluyor. Bu, okuyucular kadar sevk edicilerin de kafasını karıştırıyor.” diyor Reddit kullanıcısı, aurelius.

Çalışanlara Nazik Olun

“Bize karşı nazik olduğunuz sürece, sizin için yapabileceklerimiz artacaktır. Biftek mi kalmamış? Kibarca sorun ve size first class’tan gidip minik bir file ayarlayalım. Yanınızda oturan kişi çok mu gürültü yapıyor? Bize düzgünce söyleyin, ve size daha uygun bir koltuk ayarlama imkanımız olsun.” der kabin memuru ve Reddit kullanıcısı ihatcoe.

Ya da WorsetoWorser der ki; “Biletleme işleminde nazik olduğunuzda, size ağırlık fazlası olan valizlerinizle nasıl ilerleyebileceğiniz konusunda ellerinden geldiğince  yardımcı olurlar, hatta biraz da gülümsetircesine komikseniz belki valizlerinizden ücret bile almayabilirler.”

Salı Günü Alın ve Uçun

Reddit kullanıcısı Drama_Llama; “Havayolu şirketinin alan yönetiminde çalışıyorum. Çoğunlukla, bilet almanın en ucuz zamanı salı günleri öğleden sonralarıdır. Uçmak için en ucuz günler salı, çarşamba ve cumartesi günleridir. Bu amerika’ya her uçuşumda deneyimlediğim bir şey.” diyor.

Kahveyi Pas Geçebiliriz

“Kesinlikle kahve içebileceğiniz en iğrenç şey. Çünkü o, her sabah hazırlanan mataraları kimse temizlemiyor. Duraklardaki çalışanlar o kadar düşük ücretlere çalıştırılıyorlar ki, onları temizlemek için kıllarını kıpırdatmıyorlar bile. AA(?) ile çalıştığım dönemlerde ben bile ilgilenmedim. Hayır sadece bu da değil, temizlik için gerekli gereçler de temin edilmiyor. Genelde yaptığımız şöyle bir çalkalayıp kahveyi içine boca ediyoruz.” diyor WorseToWorser.

Taşıyıcının Üstüne Evcil Hayvanınızın Adını Koyun

Eğer check-in yaptıysanız köpeğinizdeki resmen dehşete düşmüş olduğu değişimi net görebilirsiniz. Kim bilir zavallıcık ne kadar da korkuyor uçuş esnasında. Valiz odasının çalışanları genellikle korkmuş bir hayvanı rahatlatmak için ellerinden geleni yaparlar ama en iyi yapabileceğimiz şey onunla konuşmaktır aslında. Dolayısıyla evcil hayvanınızın ismini çantasının ya da taşıyıcısının üstüne yazabilirseniz, çalışanların ona hitabı için işlerini kolaylaştıracaktır.” der RabbitMix.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.