Handy Seyahat Telefonu, Telefon Faturanızdan Tasarruf Etmeniz için Tasarlandı 0

Hong Kong’da konuşlanan bir teknoloji geliştirme merkezi olan Tink Labs, o korkunç uluslararası dolaşım (roaming) telefon faturalarından kurtulmanın bir yolunu buldu.

Şirket Handy ismi verilen ve ücretsiz verilerle yarattıkları, gezgin dostu telefonları; operatörlerin genellikle yurt dışı kullanımda talep ettikleri yüksek bedeller söz konusu olmaksızın, gezginlerin kullanabilmesi ve konakladıkları süre boyunca gittikleri her yerde yanlarında taşıyabilmeleri için dünyanın dört bir yanındaki otel odalarına yerleştirme isteğini taşıyor.

Handy halihazırda, Asya ve Avrupa’nın dört bir yanındaki 20 şehirde yer alan otel odalarında yerini aldı, ancak Crowne Plaza ve Ritz gibi kimi en büyük uluslararası otellerle yapılacak ortaklıklar sayesinde, yıl sonuna kadar bir milyon Handy telefon daha kullanıma sunulacak.

Telefonlar turistlerin yararlanabileceği yerel rehberlerle birlikte geliyor ve oteller, otel servisleriyle ilgili ayrımlar ve bildirimlerden kar elde etmek amacıyla bu telefonlardan yararlanıyor.

CNET’e göre Handy telefonlar, yıl sonuna kadar ABD’nin büyük şehirlerine giriş yapmaya hazır durumda bulunuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe