Günlük Ev Kiralama ‘Out’ Günlük Araba Kiralama ‘In’ 0

Değişik tecrübeleri seven gezginlerin büyük çoğunluğu Airbnb’yi duymuştur mutlaka. Evlerinin boş odalarını kiralayıp ek gelir elde etmek isteyenlerle dolu. Peki ya arabanız? Arabaya sahip olanlar ve her gün onunla işe gitmek yerine iş servisiyle gitmeyi tercih eden pek çok kişinin arabası garajda duruyor. Arabanızı da günlük kiralayıp ek gelir elde etmek istemez miydiniz?

Fransız startup şirketi Drivy bunu yapıyor. Fonları 31 milyon dolara yükselmiş olan Drivy Avrupa’ya yayılmaya devam ediyor.

Almanya ve İspanya’da da bulunan ve Londra’da da başlayacak olan Drivy sisteminde 36000 araba kayıtlı. Şirket başkanı Paulin Dementhon yapılan son görüşmede İtalya, Hollanda, Portekiz ve Polonya için de görmüşmelerin devam ettiğini söyledi.

image

Araba kiralandığında özellikle kendi ülkenizde değilseniz en büyük problem sigorta olabilir. Başınıza bir şey geldiğinde derdinizi anlatacağınız kadar dillerini bilmiyor olabilirsiniz. Ama Drivy kullandığınzda bu konuda sıkıntı çekmeyeceksiniz. Allianz SE bu arabaları kiraladığınız takdirde sigortanızı otomatik olarak yapıyor.

Sistemde küçük arabalar haricinde küçük kamyon ve kamyonetler de kayıtlı. Bu durumda çok büyük bir Pazar payına sahip olduğu için şu an küçük işletmelerin ve girişimcilerin de dikkatini çekmiş durumda.

Ortalama araba kiralama süresi 3 gün olarak açıklandı fakat en yoğun istek yarım ve 1 günlük kiralamalarda.

İnovasyonlar üzerinde çalışan Drivy ekibinin yeni hedefi telefonlara indirilen uygulamalarla birlikte kiralanmak istenen kilitli kapılarının açılmaısnı sağlamak. Bu sistem şu anda Paris ve ’deki 300 arabada geçerli.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.