Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İngiliz çift Katharine ve Dave Lowrie, belki de bir çoğumuza göre “çılgınca” görünen bir işe imza attılar: Son yıllarda ülkemizde de tüm gezginlerin uğrak noktası olan Güney Amerika’yı 15 ay boyunca kuzeyden güneye koştular.

Amaçları Dünyanın kalbi konumundaki Amazon ormanlarını, şelaleleri, dünyanın en uzun nehirlerini, biyolojik çeşitliliği en zengin eko sistemleri bünyesinde barındıran Güney Amerika kıtasındaki vahşi tabiatı kurtarmak için para olan çift maceralarını 5000 Mile Project isimli blogunda yayınlamakta.

Sir Ranulph Fiennes, Transglobe Expedition Trust ve John Muir Trust gibi organizasyonlardan ödenek alan çift aynı zamanda Swarovski ve Patagonia‘nın da dahil olduğu birçok şirketin sponsorluğunda koşusunu tamamladı. Bize de onlardan geriye kalan bu fotoğraflara bakmak kaldı.

katharine-points-to-their-route-which-took-them-from-cape-froward-in-the-south-all-the-way-to-the-caribbean-sea-in-the-north

KD-runweb-1024x680

their-route-took-them-through-a-huge-variety-of-environments-katharine-is-pictured-here-in-the-cloud-forest-above-catamarca-argentina

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz