Güney Afrika Ekonomisinde Turizmin Rolü Kilit Durumda 0

Güney Afrika Cumhuriyeti Turizm Bakan Yardımcısı Tokozile Xasa’nın açıklamasına göre turizm ülkenin en önemli başarı hikayelerinden bir tanesini oluşturduğu gibi gelişmeye ve çoğu kişi için geçim kaynağı olmaya devam ediyor.

Xasa, geçen ay Pretoria’da düzenlenen Yerel Yönetim Turizm Konferansı‘nda yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Ülke ekonomisinin itici gücü olan turizm, ana turizm inisiyatiflerine eşit katılım için talep yaratarak, sıradan bir Güney Afrika vatandaşının refahını sağlama potansiyeline sahip.”

Turizm sektörü mevcut durumda tüm ülkede 1.5 milyon kişiye doğrudan veya dolaylı olarak iş sağlıyor.
Bakan yardımcısı Xasa, buna rağmen sektörde büyümenin de mümkün olduğunu, özellikle belediyelerin kalkınma sonuçlarından yararlanması konusunda desteğe ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Turizm Bakanlığı, Yardımcı Yönetim ve Geleneksel İşler Departmanı(COGTA), Güney Afrika Yerel Yönetim Birliği(SALGA) ve Ekurhuleni şehrinin iş birliğiyle düzenlenen 2017 Yerel Yönetim Turizm Konferansı Kempton Park, Johannesburg’da 3 Nisan’da düzenlenmişti.

Sunulan istatistiki verilere göre Güney Afrika Cumhuriyeti‘ni ziyaret eden yabancı turist sayısı 2016’nın Ocak ayına oranla Ocak 2017’de %14 yükselerek 245.074 kişiye ulaştı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe