Google’ın Seyahat Alanındaki Gizli Saldırısı Herkesi Bitiriyor. 0

B2B teknoloji platformu CarTrawler’ın Kara Taşımacılığı Teknolojilerinden Sorumlu Başkanı Bobby Healy, Google’ın sektör için yıkıcı sonuçlarla birlikte, seyahat planlama sürecini kontrol etmeye giderek daha da yaklaştığını söyledi.

Kendisi; “Google, hem tüketici hem rakipleri hem de ortakları pahasına tüketici ile ürün arasında yer almak için arama ve android üzerindeki tekel konumunu kötüye kullanıyor.

Seyahat planlamasının en üst kısmı köprünün başı, yani eğer Google bunu kontrol ederse bu durum dağıtım kontrolünde en büyük kaybı temsil edecek ve sonuç olarak ta havayolu sektöründe maliyet ve marj erezyonunda artış görülecek” dedi.

Ayrıca, teknoloji şirketleri, yarattıkları büyük veri çözümleri sayesinde güçlü 3. Taraf satışları gerçekleştirerek geleneksel kanalları kesintiye uğratıyorlar diyerek; “bütün sıkı çalışmayı siz yapıyorsunuz ve herkes yararlanıyor, eğer havayolları da teknoloji platformları gibi davranırlarsa kontrolü tekrar ele geçirebilirler” şeklinde devam etti.

Kendisi; havayollarının bunu yapmak yerine Google’a envanter ve fiyat verileri sağlayarak benzeri görülmemiş bir tekkel ile birlikte “mükemmel bir fırtına” yarattıklarını belirtti.

Healy; “Veri güçtür, güç ise kontrol demektir. Şirketler müşterileriniz hakkında erişimleri, yaklaşımları, konumları gibi her şeyi biliyorlar. Google’ın seyahate yaptığı gizli saldırı değer zinciri içerisinde yer alan en üst katmandan başlayarak; incelemeler, deneyimler ve içerikten meta ve çevrimiçi seyahat acentaları ve son olarak ta tedarikçilere kadar herkesi yiyor” dedi.

Buna ek olarak Healy; Google’ın hizmetlerini rakiplerden daha önde tanıtmak üzere kendi teknolojisini kullandığı, gerçekleştirilen son analizlerde, son dönemde yapılan 25.000 yeni aramanın %91’inde Google ve kardeş şirketlerinin en önemli noktaya yerleştirildiğini gösterdiğini iddia etti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe