Google Trips ile Gezerken Rehbere İhtiyacınız Kalmayacak 0

Gezmeye Barselona’ya gittiniz. Kalacağınız hostel bilgileri mailinizde, gideceğiniz yerleri turizm danışma bürosunun verdiği harita üzerinden işaretlediniz, rezervasyon numarası not defterinizde kayıtlı, gidilecek yerler listeniz ise işaretlenmiş sayfalarda.

Bunları ayrı ayrı incelemek tam bir kaos gibi duruyor. Bu bilgiler tek bir yerde olsa, Gmail ve gelen kutunuzdan mailinizle yaptığınız tüm işlemler bu yere aktarılsa, harita üzerinde gününüz planlanmış olsa ve bunu çevrimdışı kullanabilseniz geziniz tam bir keyife dönüşmez miydi? Artık bu mümkün!

Google bu muhteşem seyahat uygulamasını Google Trips adıyla duyurdu.

google-trips-leak-796x407

Özellikleri ise şu şekilde

  • Gmail hesabınızdan tüm ilgili bilgileri alıp otomatik bir şekilde gezi planlıyor ve geçmiş gezileriniz arşivleniyor.
  • Uçağınızın ertelip ertelenmediğini gerçek zamanlı bilgi teknolojisiyle öğrenebiliyorsunuz.
  • Gezinizden önce haritayı indirebiliyor, çevrimdışı kullanabiliyorsunuz.
  • Günlük planlar: Navigasyon, ulaşım bilgilerine ve kişinin bir yerde geçirdiği süreye bakarak günlük plan çıkarıyor. Otomatik olarak bu verilere dayanarak çıkardığı bu planların yanısıra popüler olan destinasyonları da dahil ediyor.
  • Yapılacaklar: Kişinin yakınında gidilecek yerleri, lokal kullanıcıya hitap edecek şeyleri veya filtreye göre (örneğin gotik kültürü) ayarlanan görülecek yerleri; hava durumuna göre öneriye sunuyor.
  • Kişiselleştirilmiş: Siz uygulamayı kullandıkça hafızalanacak veriye göre daha akıllıca öneriler sunmaya başlıyor. Bilgiler arşivlendiğinden dolayı siz yeni yerler gezdikçe size daha çok hitap edecek akıllıca öneriler elde edebileceksiniz.
  • Sağlık kuruluşu, vergi geri alımları veya alışveriş gibi farklı kategorilerde bilgi edinmek isterseniz bunlara da rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Richard Golden, Google genel müdür yardımcısı, bu uygulamayı gezginlerin cebindeki kişisel rehber olarak görüyor.

Uygulama, bir kişinin seyahati sırasında ihtiyacı olan tüm bilgileri içerecek şekilde tasarlanmış ve iyileştirilmeye devam edecek. Tüm bu özellikleri göz önüne alındığında sizi sizden daha iyi tanıyacak bir uygulama haline gelecek ve gittiğiniz yerlerde rehbere ihtiyacınız kalmayacak gibi duruyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe