Google Travel’a Hoşgeldiniz! 0

Google, seyahat endüstrisini yeniden şekillendiriyor! Son zamanlarda kendisine ait olan Hotel Ads Servisini piyasaya sürdü.

Bunu “online seyahat endüstrisi” için çok önemli bir gelişme olarak sayabiliriz. Davranışlarımız geçtiğimiz 15 yıl içinde çok değişti ancak bir şey son derece sağlam kaldı, o da Google kullanıcısının deneyimleri. Doğruya doğru ki Google, internet ekosistemindeki hayati kaynaklarımızdan birisi, insanlar gün içinde binlerce arama yapıyorlar. Ve “seyahat” de Google‘da ciddi araması yapılan başlıklardan birisi.

maxresdefault (1)

Mesela seyahatle ilgili bir şey araştırdığınızda Google sizi seyahat sitelerine yönlendiriyor, ancak Hotel Ads programı ile artık direkt olarak bookinginizi yapmanız sağlanıyor. Ve bu şekilde piyasa kendine de bir yer edinmiş oluyor. Muadilleri Booking ve Expedia gibi websitelerine yani!

Bu başlangıç piyasadakilere ve fiyat karşılaştırmalarında da parlak bir gelecek göstermese, Google aralarındaki iş ilişkisilerinin kopmasını istemeyecektir. Malum, Google arama motorunda dahi önemli rol oynadıkları gibi bir gerçek var.

Otel zincirleri, küçük oteller ya da bağımsız ya da butik hoteller, insanların direkt Google üzerinden booking yapmasıyla karlı sonuçlar elde edebilirler. Sonuçta Google’ın ulaşabildiği kitle ve kullanıcı sayısına doğrudan ulaşmış olacaklar. Google Hotel Ads, belki bazıları için artı ya da eksi sonuçlar oluşturabilir ama bir taraftan da kesinlikle bir getirisi olacaktır tabi ki; müşteriler!

maxresdefault (2)

Kaynak: Cüneyt Baycan | Jollytur

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.