Google Translate API Desteği ile Uzakrota’nın İngilizce İçerikleri Yayında 0

Geçtiğimiz yıl içerik yayınına başladığımız fakat sonrasında pek ağırlık ağırlık veremediğimiz Uzakrota İngilizce bölümünü yakın zamanda yayınlanan Google Translate API desteği ile tekrar yayına aldık.

Yaklaşık 2.3 milyon karakter çeviri ile tüm siteyi ingilizce olarak yayına aldığımız İngilizce bölümü Uzakrota’nın global hedefleri doğrultusunda yayına açıldı. Önümüzdeki dönemde Rusça, Arapça, Çince ve İspanyolca içerikli siteleri de yayına alarak global hedeflerimizi ve site trafiğimizi artırmayı planlıyoruz.

2010 yılında blogspot.com altyapısı ile kendi halinde bir seyahat blogu olarak yayına başlayan Uzakrota, 2011 yılında wordpress altyapısı ile Uzakrota.com domaini üzerinden seyahat rehberi olarak yayın yapmaya başladı. Kısa zamanda yüzlerce blogun türemesi ile 2013 yılında kendine yeni bir yol çizmek için turizm sektörüne yönelik içerikler üretmeye başlayan Uzakrota, Koç ve Bahçeşehir Üniversitelerinde düzenlediği mini zirveler sonrasında ilk büyük zirvesini 300 kişi ile Byotell Kozyatağı’nda gerçekleştirdi. Tüm turizm sektörünü tek bir çatı altında toplayan bu zirveler öyle beğenildi ki geçtiğimiz yıl ilk yurtdışı zirvemiz olan Balkan zirvesini Belgrad’da ve 1500 kişinin katıldığı İstanbul zirvesini de Fairmont Quasar Istanbul’da gerçekleştirdik. Bu yıl 30 yabancı ve 90 yerli olmak üzere 120 konuşmacının ve 2500 kişinin katılacağı Uzakrota Travel Summit 18’i Hilton Convention Center’da gerçekleştireceğiz.

Yolumuz daha oldukça uzun. Tüm bu süreçte bizi yalnız bırakmayan destekçilerimize ve siz ziyaretçilerimize teşekkürü borç biliyorum.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.