Google, Seyahat Arama Seçeneklerini Genişletiyor. 0

Dev arama motoru Google, otel ve konaklama pazarına girişinin ardından daha agresif bir tutum izlemeye başlıyor. Google yakın zamanda, kullanıcılarına otel fiyatlarına, otel sınıfına, sunulan olanaklara, değerlendirmelere, derecelendirmelere ve daha fazlasına göre seyahat planlama bilgilerini filtreleme olanağı tanıyan Google Hotel Finder’ı duyurdu.

Google, yakınlarda ayrıca, sunduğu seyahat ve otel arama olanaklarını genişletmek amacıyla, otel meta arama platformu Room 77’nin teknolojisinin lisansını aldı.

Bugünlerde, haber raporları, şirketin bir diğer hamlesini duyurmakla meşgul: Sırada, otel (ve restoran) arama servisini, kendi mobil işletim sistemi olan Android’e daha ileri düzeyde entegre etmek var.

Şirket temsilcilerinden birinin paylaştığı yeni Google+ iletisi ise şunları aktarıyor: “Son dakikaya kalan otel ve restoran rezervasyonlarınızı size uygun fiyat aralığı dahilinde, doğru lokasyonlarda ve doğru sezgiler ile yapmak oldukça zor… Eğer pek çok seçeneğin arasından yolunuzu bulabilmek istiyorsanız, size, seçenekleri fiyatlara, derecelendirmelere, mutfaklara ve şu anda açık olup olmadıklarına göre daraltarak yardımcı olacak yeni filtreleme aracına göz atın.”

Fiyat ve minimum derecelendirme filtreleri ile birlikte, yakın zamanda güncellenen Android arama aracı, Yelp ve Foursquare’in halihazırda sunduklarına benzer özellikler taşıyor. Ve bu araç, özellikle, belirli bir yıldız derecesinin üzerindeki yerel işletmeleri bulmak ya da gerçekten fiyatlarını karşılayabilecekleri mekanları keşfetmek isteyen müşteriler için oldukça kullanışlı olma özelliğini taşıyor.

Güncelleme, aynı zamanda, otel yöneticileri, lokanta işletmecileri ve işletme sahipleri için işletme değerlendirmelerini ve derecelendirmelerini takip etmeyi ve filtrelemelerin dışında kalmadıklarından emin olmayı mecburi kılıyor. Elbette, bu, kullanıcıların günümüzde yerel arama sorguları yaparken sesli komutları artarak kullanması ile birlikte ilk sıralarda listelenmek ve sahibi olunan işletmenin, arama sonuçlarında öne çıkması anlamına geliyor.

TechCrunch’taki küçük çaplı analizinde Frederic Lardinois şunları yazıyor: “Şirket, son dönemde sesli aramaya, diğer her şeyden daha fazla önem veriyor ve gelecekte, sunduğu servislerle etkileşimimizin başlıca yollarından biri olarak görüyor. Bu durum da Google’ın pek çok servisini bu düzleme çekerek kullanıcıların, servislerle bu yolla etkileşime geçmesini sağlamaya çalışmasını anlamlı kılıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.